Aşkın Tarifi Sultan kimdir, kaç yaşında? Yasemin Baştan nereli?

Aşkın Tarifi Sultan kimdir, kaç yaşında? Yasemin Baştan nereli?

Aşkın Tarifi Sultan kimdir, kaç yaşında? Yasemin Baştan nereli?

Aşkın Tarifi dizisindeki Sultan karakteri merak ediliyor. Aşkın Tarifi dizisinde Sultan karakterine Yasemin Baştan hayat veriyor. Peki ama Aşkın Tarifi Sultan kimdir, kaç yaşında, nereli, instagram adresi ne?

Aşkın Tarifi dizisinde Fırat'ın teyzesi olan Sultan karakteri araştırılıyor. Dizide Sultan'ı Yasemin Baştan canlandırıyor. İşte Aşkın Tarifi dizisinin Sultan'ı Yasemin Baştan hakkında bilgiler...

Aşkın Tarifi Sultan kimdir?

Fırat’ın teyzesi. Anteplidir. Etrafına güven veren, anaç ruhlu, herkesi ve her şeySultan Yılmazi çekip çeviren, becerikli bir kadındır. Yeri geldi mi anne, yeri geldi mi patron, yeri geldiğindeyse bir dost. Geleneklerine bağlı ve maharetlidir. Yemek konusunda doğuştan bir yeteneği vardır. “Elinin lezzeti var” denen insanlardandır. İstanbul’da yaşadıkları mahallede, “Anteplinin Yeri” adında bir kebapçısı vardır. Tipik, fedakâr ve savaşçı Anadolu kadınıdır. Çabuk parlayıp, çabuk söner. Aklına koyduğunu, mutlaka yapar. Kimi zaman tatlı dille kimi zamansa bağıra çağıra… Sultan’ın hayatta vazgeçemeyeceği iki kişi vardır. Biri kızı Sevi, diğeri de yeğeni Fırat’tır. Fırat canını istese, Sultan hiç düşünmeden verir.