Aydan Kaya kimdir, kaç yaşında? Popstar Aydan uzun süre sonra ekranda!

Aydan Kaya kimdir, kaç yaşında? Popstar Aydan uzun süre sonra ekranda!

Aydan Kaya kimdir, kaç yaşında? Popstar Aydan uzun süre sonra ekranda!

Popstar yarışması ile adını geniş kitlelere duyuran Aydan Kaya uzun süre sonra TV ekranlarında yerini aldı. Popstar Aydan, 2. Sayfa programında merak edilen konuları anlattı. Peki, Aydan Kaya kimdir, kaç yaşında?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Popstar yarışması ile ünlenen ve ardından TV ekranlarından uzak kalan Aydan Kaya 2. Sayfa programına katıldı. Peki, Aydan Kaya kimdir?

AYDAN KAYA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? POPSTAR AYDAN NERELİ?

19 Nisan 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Aydan Kaya, Öğretmen bir annenin çocuğudur. 1.66 boya sahip olan Kaya, müziğe ilk olarak yakınları olan Ceyda Görk ve Bertan Üsküdarlı'nın destağiyle başlamıştır. Devlet operasında aldığı eğitim ve şan dersi Aydan Kaya için dönüm noktası olmuştur.

Bertan Üsküdarlı ile sahneye çıkmaya 16 yaşında başlayan Kaya, o dönemlerde lise eğitimine devam ediyordu.

Hafta sonları göstermiş olduğu başarılı müzik deneyimi neticesinde profesyonel oldu. 2003 senesinde Popstar yarışmasına katılarak hayatında güzel bir sayfa açılmasını sağlamıştır.

Popstar yarışmasıyla beraber Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı olmuştur. Popstar albümü içersinde Avuçlarım Kanıyor adındaki parçayı söylemiştir. Bu parçayla beraber Altın Kelebek Juri Özel Ödülünü aldı.Bu parçanın ardından ise Sen Mutlu ol isimli şarkıyı söylemiştir. Yılın Pop Starı ödülünü Doğu Akdeniz Üniversitesi vermiştir.

Show Tv ekranlarında yayınlanmış Rüyalarda Buluşuruz adındaki dizide rol almıştır. Bu dizinin ardından sırasıyla Tatlı Hayat dizisi ve Hilal Saral’ın yönetmenliğini yaptığı Elveda Derken adındaki dizilerde oynadı. Elveda Derken adındaki dizide 51. bölümde Şeyda karakteri ile ekranlara geldi.

İlk albümü Aşk Çıkmazı olan Aydan Kaya'ya ünlü isimler destekte bulunmuştur. Kaya, parçalarında Türkiye’nin önemli müzisyenleri ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Aydan Kaya, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Fakültesi mezunudur.

Aydan Kaya evli ve bir çocuğu var.