hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayla Çelik dikkat çeken bir itirafta bulundu

  Ayla Çelik dikkat çeken bir itirafta bulundu
  expand

  Müzisyen Ayla Çelik, 2012'de Demet Akalın'ın seslendirdiği, sözü kendisine, müziği Gökhan Tepe'ye ait olan ve 'Yılın Şarkısı' seçilen ‘Türkan’ hakkında çarpıcı bir itirafta bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Armağan Çağlayan’ın YouTube'da yayınlanan 'Dur Bi Dinle' programının bu haftaki konuğu Ayla Çelik oldu. 48 yaşındaki müzisyen, yıllar önce evlenip boşandığını ilk kez açıkladı. “Sevdiğim insanla evlilik yaptım. Ama küçüktüm, büyüdüm” diyen Çelik, yeniden evlenmek için acele etmediğini söyledi.

  2016 yılından beri Barbaros Utku ile beraber olan şarkıcı, “Evlenmek zorunda mıyız? Bugün evlensem panik olurum. Organizasyon yapmak benim kâbusum” ifadelerini kullandı.

  Hit şarkılara imza atan Çelik, Demet Akalın’ın seslendirdiği 'Türkan'ı nasıl yazdığını anlattı. Televizyonda seyrettiği Türkan Şoray filminden ilham aldığını belirten müzisyen, "Kendimi filme kaptırmışım; bir öpüşme sahnesi var, ben de televizyona yaklaştım. Kendi kendime, ‘Öptürmüyor ki’ dedim. Kendi trajik hikâyemi onunla birleştirdim. O anda yazmaya başladım” dedi.

  Şarkıyı aslında Özcan Deniz’in okumasını istediğini söyleyen Çelik, “Bayağı baskı yaptım, peşine düştüm okuması için. Benden iki tane şarkı aldı zaten ama ısrar ediyorum ‘Bunu oku’ diye. ‘Yok almayacağım’ dedi. Abisini falan aradım, sapık gibi peşine düştüm” şeklinde konuştu. Türkan' şarkısı patladıktan sonra Özcan Deniz’le karşılaştığını anlatan Çelik, sanatçının kendisine “Tamam bir şey deme” dediğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Melih Kibar’ın asistanlığını yaptığını söyleyen Çelik, merhum sanatçıyla ilgili anısını şöyle anlattı:

  “Hocam değildi ama boş saatimde derslerine girdim. Bir oyunun müziklerini yapacağı sırada asistanlığına başladım. İlk jingle okumamda beni stüdyodan attı. ‘Banka jingle’ı okuyacaksan banka olacaksın, tereyağ reklamı var, tereyağı olacaksın’ derdi."

  Sibel Can’a yazdığı şarkılarla çıkış yakalayan Ayla Çelik, “Sibel Can iyi bir vitrindi benim için. Tanışmam alakasız bir şekilde oldu. Ebru Destan arkadaşım. ‘Onun arkadaşı, benim arkadaşım, ona dinletelim’ dedi. Öyle oldu” açıklamasını yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow