hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayta Sözeri'den Armağan Çağlayan açıklaması

  Ayta Sözeriden Armağan Çağlayan açıklaması
  expand

  Geçtiğimiz ay akciğer kanserine yakalandığını açıklayan ünlü sunucu Armağan Çağlayan, önceki gün bir paylaşım yaparak hastalığı sürecinde kendisini aramadıkları için Ayta Sözeri ve Nükhet Duru'ya kırgın olduğunu açıklamıştı. Sosyal medyada gündem olan paylaşımların ardından Ayta Sözeri, konuyla ilgili açıklama yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Armağan Çağlayan, 21 Kasım'da sosyal medya üzerinden sevenlerini üzen bir haber vermiş ve akciğer kanserine yakalandığını duyurmuştu. Ünlü isim, "Yakın zamanda yaptırdığım yıllık sağlık taramasında akciğerimde bir kitle tespit edildi ve yapılan tetkikler sonucunda bugün kitlenin yüksek ihtimalle kanserli olduğu ortaya çıktı. Çalışmak benim için her zaman olduğu gibi, şimdi de hayatla bağımı sağlayan en önemli motivasyon kaynağı. Bu yüzden o zorunlu arayı fazla uzatmadan işimin başına döneceğim" ifadelerini kullanmıştı.

   

  Sanat camiasından ve sosyal medyadan tanımadığı pek çok kişiden aldığı desteğin şaşırtıcı olduğunu ve moralinin iyi olduğunu dile getiren Çağlayan, geçtiğimiz haftalarda Ayvalık'ta yaşamaya devam edeceğini, iş temposunu da hafifleteceğini açıklamıştı:

  Büyük ihtimalle azaltacağım işleri. Ayvalık'ta yaşıyorum. Sahne işlerime devam edeceğim, Youtube'u bir süre askıya alacağım çünkü çok yoruldum. Bir süre sakin hayat istiyorum.

  Çağlayan, önceki gün ise Twitter hesabından bir paylaşımla konuşulmuştu. Sözlerine, "Şimdi saçma sapan kaprislerimle bir dakikanızı alacağım" diye başlayan ünlü isim, şöyle yazmıştı:

  Hastalığım sırasında o kadar çok arayıp soran oldu ki, açıkçası bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Hepinize minnettarım. Ama iki kişinin aramaması beni çok üzdü. Birisi Nükhet Duru, diğeri Ayta Sözeri. Bu bir sitem değil.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Sitem etmeye hakkım yok zaten" diyen ünlü isim, "Bu sadece, kendi sınırlarımı daha iyi çizmek için kendime bir uyarı. Hepinize minnettarım, sonsuza dek... En sevdiklerimizin, ufacık tefecik sevdiği olamıyoruz bazen. İnsan 'kırılıyor!'" sözleriyle paylaşımını noktaladı.

  Yaşananların ardından şarkıcı ve oyuncu Ayta Sözeri, geçtiğimiz gece bir mekanda sahne aldı. Sahne sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Sözeri, "2022 çok yoğundu ve çok çalıştım. En çok istediğim buydu aslında, bu kadar çok insana ulaşmayı hedefliyordum" diye konuştu.

   

  Armağan Çağlayan'ın açıklamaları sorulan ünlü isim, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

  Ben çok üzüldüm. Ömrü boyunca sevdiği her şeyi kaybeden bir insan olarak artık kaybetmek istemiyorum. Bu onun durumunun kötüye gideceği anlamına gelmiyor ama aradığım zaman da ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Yerden göğe kadar haklı. Benden bu telefonu beklediğine de inanamadım. Bu kadar değerli miymişim ki benden telefon beklemiş? Nükhet Hanım da çoktan halletmiştir o konuyu. İyi ki varsınız, buradan özür diledim. Bundan sonra kendimi affettirene kadar arayacağım.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow