hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bedri Güntay: İkinci ameliyatı olacağım!

  Bedri Güntay: İkinci ameliyatı olacağım
  expand

  Pelin Karahan’ın eşi Bedri Güntay, 8 Kasım'da akciğer embolisi (akciğer damarlarının tıkanması) nedeniyle acil ameliyata alınmıştı. Ünlü oyuncu, iki saat süren operasyon sonrası, "Sağ omzunun orada bir pıhtı oluşmuş. Daha kötü sonuçlar olmaması için hemen müdahale edildi. Akciğeri de tertemiz oldu" açıklamasını yapmıştı. İki gün hastanede kalan 39 yaşındaki iş insanı, Etiler'de görüntülenirken, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'Kavak Yelleri' (2007-2011) dizisinin Aslı'sı, 'Muhteşem Yüzyıl'ın (2011-2014) Mihrimah Sultan'ı Pelin Karahan, 2014'te Bedri Güntay ile nikâh masasına oturmuştu. Aynı yıl oğlu Ali Demir'in dünyaya gelmesiyle ilk kez anne olmanın mutluluğu yaşayan ünlü oyuncu, 2017'de ikinci çocuğu Can Eyüp'ü kucağına almıştı.

  Pelin Karahan, eşinin sağlık sorunları yaşadığı haberlerinin basına yansıması üzerine 8 Kasım'da Instagram hesabından şu satırları paylaşmıştı:

  Sosyal medyada ve basında çıkan haberlerden dolayı bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum. Eşim Bedri Güntay bugün teşhisi konulan akciğer embolisi nedeniyle acil ameliyata alınmıştır. Yapılan anjiyo gayet başarılı geçti, şu an hastanede gözetim altında devam ediyor süreci. Arayan soran herkese çok teşekkürler. Şu an aramalara ve mesajlara dönemiyorum, anlayışınız teşekkürler. Sevgiler.

  Daha sonra Ataşehir'de özel bir hastanede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan oyuncu, “Eşimin sağlık problemleriyle 10 gündür uğraşıyorduk. 'Mide sıkıntısı var' diye düşünüyorduk ama öyle değilmiş. Akciğerde bir emboli gelişti. Vücudunda bir pıhtı atmış. Onu bulana kadar biraz zaman kaybettik. Sağ omzunun orada bir pıhtı oluşmuş. O yüzden apar topar ameliyata alındı. Daha kötü sonuçlar olmaması için hemen müdahale edildi. İki saat süren bir operasyon geçirdi. Şimdi sağlık durumu iyi. Akciğeri de tertemiz oldu. Çok şükür gözünü açtı” demişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bedri Güntay ise önceki gün Etiler’de objektiflere yansıdı. Çocuklarını almak için geldiğini söyleyen iş insanı, basın mensupları sağlık durumu hakkında soru yöneltince, şu yanıtı verdi:

  Bir operasyon daha olacağım. Şükürler olsun şimdi daha iyiyim. 'Olacağım ameliyat çok önemsiz' dersem olmaz, önemli bir şey. Ummadığımız bir şeydi tabi. Kaburganın altındaki kemiğin biraz damara fazla bası yapması sebebiyle pıhtı oluşmuş. Olmam gerekiyor bu ameliyatı da. Önümüzdeki hafta ikinci ameliyatı olacağım.

  Süreci anlatan Güntay, "Beklemediğimiz bir süreçti. Çok üzüldük ama hastalık da var, mutluluk da var. Allah herkese sağlık verip, çocuklarına bağışlasın. 39 yaşındayım, ilk defa iki gün hastanede kaldım, benim için çok kolay olmadı. Allah kimseye dermansız bir çözüm vermesin. Yaşam kalitemi etkileyecek bir durumum yok ama olmam gerekiyor” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow