hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Belediye başkanlığına aday mı oluyor? Hakan Peker'den açıklama

  Belediye başkanlığına aday mı oluyor Hakan Pekerden açıklama
  expand

  'Karam', 'Bir Efsane', 'Ateşini Yolla Bana' ve 'Amma Velakin' gibi unutulmaz şarkılara imza atan Hakan Peker, "2024 yerel seçimlerinde Safranbolu'dan belediye başkanı adayı olacağı" iddiasına dikkat çeken bir cevap verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2024 yılındaki yerel seçimler için geri sayım başladı. Hakan Peker'in, 31 Mart'ta gerçekleşecek seçimlerde Karabük'ün Safranbolu ilçesinden belediye başkanı adayı olacağı öne sürüldü. 62 yaşındaki sanatçı, hakkında çıkan haberlere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

  Hakan Peker, "Belli mi olur çok güzel projelerim var. Sanat kültür kenti, Unesco tarihi miras şehirler arasında yıllar önce yerini aldı. Çok güzel projelerim var. Kısmet diyelim şimdilik. O zaman ateşini yolla bana!" ifadelerini kullandı.

   

  1961 İstanbul doğumlu Hakan Peker, hayatımıza 1989 yılında çıkardığı ilk albüm olan 'Bir Efsane' ile girdi. Müzik kariyerine adım attığı dönemde genç yaşta olmasına rağmen sesi ve performansı ile dikkat çekti. 'Bir Efsane' albümünü 1990'daki 'Camda Caman' ile 1992 yılında çıkardığı 'Gecenin Sonuna Yolculuk' adlı albümleri takip etti.

  1990'lı yıllarda pop müziğin önemli isimlerinden olan Peker, sahne performansları ve enerjik şarkılarıyla hızla geniş bir hayran kitlesini ulaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sanatçının 80'li yılların başında Nadya Şeker ile yaptığı evliliğinden Burak Peker adında bir oğlu bulunuyor. Ünlü sanatçı, 16 Kasım 2015 tarihinde kendisi ile aynı adı taşıyan torunu Hakan Peker'i kucağına alarak dede oldu. Ünlü sanatçının ağabeyi Zafer Peker de bir dönem şarkıcılık yaparak, Türk müzik tarihine adını yazdırdı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow