Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Billur Kalkavan'ın hastalığı neydi, ne kanseriydi?

Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Billur Kalkavan'ın hastalığı neydi, ne kanseriydi?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Ünlü oyuncu Billur Kalkavan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Haberi doğrulayan Hamdi Alkan "Maalesef kaybettik. Daha fazla direnemedi. Çok üzgünüm. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı" dedi. Bu gelişme sonrası hastalığıyla ilgili detaylar araştırılmaya başladı. Peki, Billur Kalkavan kimdir, neden öldü, hastalığı neydi? İşte Billur Kalkavan'ın ölümüyle ilgili detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Billur Kalkavan'ın hastalığı ile ilgili ilk haber Hamdi Alkan’ın yaptığı paylaşımla duyulmuş magazin dünyası bu üzücü haberle sarsılmıştı. Kalkavan'ın rahatsızlığını ilk açıklayan Hamdi Alkan, sosyal medya hesabından acı haberi duyurdu. Bir süredir sağlık sorunları ile mücadele eden oyuncu Billur Kalkavan hayatını kaybetti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hamdi Alkan, "Billur Kalkavan aramızdan ayrıldı. Işıklar içinde huzurla uyu Billurum" ifadelerini kullandı.

BİLLUR KALKAVAN NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NEYDİ?

Yaklaşık 6 aydır akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu ve sunucu Billur Kalkavan, 59 yaşında hayata veda etti. Kalkavan'ın erkek arkadaşı Buğra Bahadırlı, "Kanser tedavisi iyi gidiyordu. Ne var ki kemoterapi sırasında vücudunda bir mantar türemiş. O mantar da enfeksiyona neden olmuş. Buna bağlı olarak bağışıklık sitemi iyice zayıfladı. Son iki hafta ne yemek yiyebildi ne de uyuyabildi. İki gün önce yoğun bakıma alındı ama kalbi daha fazla dayanamadı. Sabah 3.45'te kalbi durdu." dedi. Bahadırlı cenaze törenine ilişkin olarak, "Cenaze töreni henüz belli değil. Nereye defnedeceğimizi kardeşiyle karar vereceğiz. Büyük bir olasılıkla pazartesi günü defnederiz." ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında, neden öldü Billur Kalkavanın hastalığı neydi, ne kanseriydiBİLLUR KALKAVAN KİMDİR?

2 Kasım 1962 yılında İstanbul'da doğan Billur Kalkavan Abdülmecid'in en büyük oğlu Zülüflü İsmail Paşa'nın torunudur. Annesi Nuyan Kalkavan, babası armatör Nazım Kalkavan'dır. Henüz 7 yaşındayken oyunculuğa adım atan Kalkavan, Ortaokulda İngilizce öğrenmeye Amerika'ya gitti. Geldiğinde Kadıköy Maarif Koleji'ne girdi, lise ikide de okulu bıraktı. Seneler sonra, 84'te, Amerika'da lise bitirme imtihanlarına girdi. İlk dövmesini sağ omuz üstüne (akrep dövmesi) 1980 yılında İsviçre'de yaptırdı. 16 yaşında Mudo'da işe girdi. Sonra da Ömer Çavuşoğlu ve Ahmet Kozanoğlu'nun şirketlerinde çalıştı. 18 yaşında Güneş Gazetesi'nde Güneri Civaoğlu'nun Sekreteri olarak çalıştı. Güneri Civaoğlu'nun gazetesi satılınca Amerika'ya gitti ve 4 sene kalıp geri döndü.

Sinemadaki ilk rolünde, 1969 tarihli "Ayrı Dünyalar adlı" filmde, Erol Taş'ın canlandırdığı kötü adam tarafından fidye için kaçırılan bir çocuğu canlandırdı. 1980 yılından itibaren tiyatroya ağırlık verdi. 2000 yılında Marion ile Muhammed" adlı tiyatro oyununda oynadı. 2010 yılında TürkMax ekranlarında 'Konuşmazsak Çatlarım' adlı programı sundu. 2011 yılında Turkcell reklamında oynadı. 2012 yılında TV8'de yayınlanan ve çekimleri Kenya'da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Billur Kalkavan ile birlikte Burcu Çetinkaya,Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay veÖnder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BİLLUR KALKAN'IN FİLMLERİ

1969 Ayrı Dünyalar
1978 Sultan Aslı
1993 Mavi Sürgün
1995 Gece Otostopçusu
2000 Ölüm Peşimizde
2008 Kraliçe Fabrika'da
2008 Mezuniyet
2015 Çarşı Pazar
2017 Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn

BİLLUR KALKAN'IN OYNADIĞI DİZİLER

1992 Aşık Oldum
1994 Sonradan Görmeler
1996 Tatlı Kaçıklar
1996 Şahin
1997 Böyle mi Olacaktı
1998 Eyvah Babam
2000 Eyvah Kızım Büyüdü
2002 Azad
2002 Reyting Hamdi
2003 Patron Kim?
2004 Metro Palas
2005    Ihlamurlar Altında
2008 Bir Avuç Huzur
2008 Servet Avcısı
2012 Acayip Hikayeler
2012 Trophy Türk

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber