hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bir Küçük Gün Işığı Ümran kimdir? Ümran'ı oynayan Esra Dermancıoğlu hangi dizilerde oynadı?

  Bir Küçük Gün Işığı Ümran kimdir Ümranı oynayan Esra Dermancıoğlu hangi dizilerde oynadı
  expand

  ATV’de yayınlanan Bir Küçük Gün Işığı dizisinde Ümran karakteri dikkat çekti. Sevilen dizinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Esra Dermancıoğlu, Bir Küçük Gün Işığı dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama Esra Dermancıoğlu kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Esra Dermancıoğlu, Bir Küçük Gün Işığı dizisinin oyuncu kadrosunda Ümran karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Esra Dermancıoğlu hangi dizilerde oynadı?  

  Bir Küçük Gün Işığı Ümran'ın hayatı

  Ümran, köklü bir aileye mensup, geleneklerine bağlı, otoriter bir kadın. Ailesi onun tüm dünyasıdır. Çocuklarını korumak için yapmayacağı şey yoktur, gerekirse onları kendilerinden bile korumaya kararlıdır. Fırat, hamurunu kendi yoğurduğu ustalık eseriyken Dila ömrünün en zor sınavı… Ama hayatta en çetrefil sınavlar beklemediklerimizden gelir. Ümran, Dila'yla meşgulken asıl tehlikenin Fırat'tan geldiğini göremez.

  Esra Dermancıoğlu kimdir?

  7 Aralık 1968 tarihinde İstanbul'da doğan Türk dizi ve sinema oyuncusudur.Zeynel Abidin Cümbüş'ün torunudur.

  Ana eğitimini Pierre Loti lisesinde tamamlayan Dermancıoğlu, daha sonra Franklin College İsviçre'de eğitimini sürdürmüştür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dermancıoğlu, Şahika Tekand'ın eğitim verdiği Stüdyo Oyuncuları'nda oyunculuk eğitimi ve Derya Alabora'nın konservatuvarında ses dersleri almıştır.

  Ayrıca yurt dışında da çeşitli dersler almıştır.

  Oyunculuk kariyerine ise ilk olarak, bir arkadaşının doğum gününde Gülse Birsel'in teklifi ile başlayan Dermancıoğlu, Avrupa Yakası isimli Türk televizyon dizisinin 6. sezonunun 163. bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

  2010 yılında ise çekimleri yalnızca bir gün süren Moral Bozukluğu ve 31 isimli filmde rol almıştır.

  Ayrıca çeşitli televizyon dizilerinde konuk oyuncu olarak rol alan Dermancıoğlu, Fatmagül'ün Suçu Ne? isimli televizyon dizisinde Mukaddes rolü ile kameraların karşısına geçmiş ve tanınır olmuştur.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow