magazin haberleri

'Bir sahte hesap ve 71 bin sazan'

Usta sanatçı Şener Şen adına açılan sahte hesaptan yapılan paylaşım, sosyal medyada gündem oldu. 71 bin kişinin takip ettiği hesabın, attığı tweet ile Şen’i Twitter Türkiye gündemine sokması şaşkınlık yarattı.Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'nun, "Bir Sahte Hesap ve 71 Bin Sazan" başlıklı yazısı şöyle:

“Her ünlü sosyal medyada hesap açmalı diye bir kanun yok. O yüzden isteyen hesap açıyor, sevmeyen açmıyor. Çoğu ünlünün hayatı sosyal medya, ama bazı ‘eski kuşak’ ünlülerin hesabı bile yok bu mecralarda. Şener Şen, Metin Akpınar, Müjdat Gezen ve Ferhan Şensoy, bu ünlülerden bazıları.

Hal böyleyken biri, Şener Şen adına hesap açıp, 'Ben de artık Twitter’dayım' diye yazdıktan sonra, ‘Gönül Yarası’ filminden video’yu şu notla paylaştı:
'Üstad Neşat Ertaş (Neşet olmalı) ile ilk kez tanışma anımız bulunmuş. Dünyada görüp görebileceğiniz en naif insanlardan birisidir kendisi. Mekanı cennet olsun.'

Video kısa sürede popüler olunca Demet Akalın, Cüneyt Arkın ve Metin Uca, Şener Şen’in Twitter kullanmadığını yazdı.

Cem Yılmaz’ın tweet’i daha sertti: Şener Şen ve Ferhan Şensoy adıyla açılan, ısrarla onlar adına zırvalamaya devam eden bu iki hesabı takip etmeyin. Bir Ferhan Şensoy kitabı okuyun, bir Şener Şen filmi izleyin.

Buna rağmen kişi amacına ulaştı. 'Bu hesap sahte' uyarılarına rağmen 71 bin kişinin takip ettiği hesap, attığı tweet’ler ve yaptığı paylaşımlarla Şener Şen’i Twitter Türkiye gündemine soktu!

Bu satırları yazdığımda hâlâ birçok ünlü ve akademisyen gerçek Şener Şen sanıp, takip ediyordu onu."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS