Börü ne demek? Börü oyuncuları kimdir? Börü nerede çekildi? Börü konusu nedir?

Börü ne demek? Börü oyuncuları kimdir? Börü nerede çekildi? Börü konusu nedir?

Börü ne demek? Börü oyuncuları kimdir? Börü nerede çekildi? Börü konusu nedir?

TRT 1 ekranlarında bu akşam Börü filmi yayınlanıyor. İzleyiciler Börü filmi nerede çekildi sorusunun yanıtını araştırıyor. Börü bir timin adıdır. Peki ama Börü oyuncuları kimler, nerede çekildi, konusu nedir? İşte Türk Sineması Börü hakkında bilgiler...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dağ, Dağ 2 ve Panzehir filmleriyle tanınan yönetmen, senarist ve yapımcı Alper Çağlar’ın adını taşıyan Börü TRT ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Başrollerinde Mesut Akusta, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın gibi önemli isimlerin yer aldığı Börü, filmlerdeki gibi Türkiye'nin yakın geçmişteki iç ve dış sorunlarını konu alırken, aynı zamanda dizi senaryosunda gerçek olaylarının üzerinde oynanmış hallerini barındırıyor. Peki ama Börü nedir, oyuncuları kimdir?

Börü nedir? Börü ne demek?

Börü, Polis Özel Harekat'ının en seçkin, sıcak savaş timidir. 34-50 telsiz kodlu ekip, elit askerlerin bir araya gelmesi ile oluşur ve altından kalkamayacağı görev yoktur. Börü kelimesinin eski Türkçe’de kurt, yiğit, bahadır ve cesur gibi farklı anlamlara geliyor. 

Börü filminin konusu nedir?

Vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanlar, kumpasların ve düşmanın kim olduğunun belli olmadığı gölge savaşında vatanlarını korumak için canlarını ortaya koymaya hazırdır. Film de bu tarihin yazılışını değiştiren kahramanların hikayelerini konu ediniyor. Ekip, Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya kalıyor. 15 Temmuz gecesi yuvaları olan Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanınca ekip korkusuzsa savaşmak için hazırlanıyor. Bir yandan terör örgütleri ile ülke savunması için durmaksızın mücadele edilirken, bir yandan da ülke ve Börü yönetime sızan örgütlerce tehdit ediliyor.

Börü oyuncuları kimler?

Börü filminde; Ahu Türkpençe, Mesut Akusta, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Ahmet Pınar, Can Nergis, Bedii Akın, Melis Hacic, Tan Altay, Gürol Tonbul, Özge Gürel, Hüseyin Avni Danyal yer alıyor. 

Börü filmi oyuncuları ve karakterleri

Asena Tümer (Ahu Türkpençe)

İrfan Aladağ (Mesut Akusta)

Kaya Ülgen (Serkan Çayoğlu)

Kemal Boratav (Murat Arkın)

Turan Kara (Emir Benderlioğlu)

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Behçet Orbay (Fırat Doğruloğlu)

Barbaros Çepni (Ahmet Pınar)

Tolga Erlik (Can Nergis)

Tolga Erlik (Can Nergis)

Ömer Tunç (Bedii Akın)

Zeynep Yücel (Melis Hacic)

Tan Altay (Tan Altay)

Turgut Atalay (Gürol Tonbul)

Gökçe Demir (Özge Gürel)

Kenan Tümer (Hüseyin Avni Danyal)

Börü filmi nerede çekildi?

Börü filmi İstanbul ve Ankara'da çekildi. Filmin çekimleri 11 haftada tamamlandı.