hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Camdaki Kız Selen kimdir? Selma Ergeç canlandırıyor! Selma Ergeç eşi ve çocukları kimdir?

  Camdaki Kız Selen kimdir Selma Ergeç canlandırıyor Selma Ergeç eşi ve çocukları kimdir
  expand

  KANAL D’nin sevilen dizisi Camdaki Kız oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Birçok insan Camdaki Kız dizisinde Selen karakterine hayat veren Selma Ergeç'in kim olduğunu araştırıyor. Peki ama Camdaki Kız’ın Selen’i Selma Ergeç kimdir, hangi dizilerde oynadı, yaşı kaç, boyu kaç, instagram adresi ne?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki ama Camdaki Kız Selen kimdir?

  Camdaki Kız Selen kimdir?

  Selen, Rafet Koroğlu’nun kızıdır. Zeki, çalışkan, cevval bir kadındır. Rafet’in iş yerindeki sağ koludur, eli ayağıdır. Tatlı dillidir. Hayatı Koroğlu ailesinin açıklarını kapatmak ve diğer insanlarla ve şirketlerle olan ilişkilerini düzenlemekle geçmektedir. Selen’in insan ilişkileri çok iyidir, evde sorun yaşadığı kimse yoktur. Neşeli, güler yüzlü bir kadındır, her türlü koşulda neşelenecek, iyi tarafından bakacak bir şeyler bulur.

  Selma Ergeç kimdir?

  Camdaki Kız dizisinde Selen'i canlandıran Selma Ergeç, 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya'nın Hamm şehrinde dünyaya geldi. Babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşiredir. Yurt dışında tıp fakültesinde okurken öğretiminin üçüncü yılında Türkiye'ye staja geldi. Öğretimine altı ay ara vermek isterken oyuncu arandığını öğrendiği için tıp fakültesinden ayrıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Best Model of Turkey adlı yarışmada da derecesi olan tescilli profesyonel modeldir. Emre Altuğ'un Gidecek Yerim mi Var şarkısının video klibinde oynadı. Selma Ergeç, oyunculuğa Böyle mi Olacaktı ile başladı, ardından Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol aldı. "Asi" dizisinde "Defne" karakterini canlandırdı. "Sis ve Gece" filminde Uğur Polat'la, "Ses" filminde ise Mehmet Günsür ile başrolü paylaştı. Halide Edib Adıvar'ın bir romanından uyarlanan "Kalp Ağrısı" adlı dizide "Azize" karakterini, "Muhteşem Yüzyıl" adlı dizide de üç sezon boyunca Hatice Sultan'ı canlandırdı.Başarılı oyuncu, 26 Eylül 2015'te Can Öz ile evlendi. Çiftin Yasmin ismini verdikleri kızı 8 Nisan 2016'da dünyaya geldi. Oyuncu 1,78 boyundadır.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow