Cemil İpekçi Neslihan Atagül ile Fahriye Evcen'in 'pişti' olmasıyla ilgili konuştu

Cemil İpekçi Neslihan Atagül ile Fahriye Evcen'in 'pişti' olmasıyla ilgili konuştu

Cemil İpekçi Neslihan Atagül ile Fahriye Evcen'in 'pişti' olmasıyla ilgili konuştu

Ünlü modacı Cemil İpekçi, Neslihan Atagül ve Fahriye Evcen'in birbirine benzer gelinlikler giyip "pişti" olmalarına ilişkin konuştu, "Türkiye'de hala modacı kim, tasarımcı kim, terzi kim maalesef ayırt etmiyorsunuz. Benim daha bir tane pişti olan gelinliğim olmadı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Modacı Cemil İpekçi, eski dünya güzeli, model ve oyuncu Azra Akın ile Atakan Koru'nun düğününe katılmak üzere Edirne'nin Keşan ilçesine geldi. Azra Akın, düğünde Cemil İpekçi imzasını taşıyan gelinliği giydi. Cemil İpekçi, düğün öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Azra Akın'ın kendisi için çok önemli biri olduğunu belirten İpekçi şunları söyledi:

"Azra hem dünya güzellik kraliçesi seçilmişti, hem de o yıl elbisem en güzel elbise seçilmişti. Ben de dünyanın en iyi tasarımcısı seçilerek 'kristal dünya' ödülünü kazanmıştım. O günden sonra benim kızım gibi oldu. Gelinliğini de yapmak Allah bana nasip eyledi. Tabi çok zordu. Ne dikeceğime karar vermek için 1 hafta uyumadım. Azra belki Hollanda doğumlu ama, ailesinden aldığı topraklarımızın terbiyesi ve güzelliği de var. Aklıma kardelen geldi. Kardelen çok zorluklarda açan bir çiçek. Bembeyaz, saf ve nadide bir çiçektir."

Gelinlik 2 ayda dikildi

Azra Akın'ın gelinliğini tamamlamasının 2 ayını aldığını ifade eden Cemil İpekçi şöyle konuştu:

"Bütün duvağının kenarı iğne oyası. Gelinliğinde 40 metreye yakın iğne oyası var. Üstünde hemen hemen bin tane hakiki istiridye kum incisi var. Duvağının başını yaparken hakiki küçük inciler kullanarak, kardeleni ters çevirmişiniz gibi bir hava yarattım. Ben çok beğendim. O da çok beğendi. Değdi kızıma."

İkinci baba olarak faizini bekliyoruz

Azra Akın'ın Trakya'ya gelin gitmesini sevinçle karşıladığını da belirten Cemil İpekçi sözlerini şöyle sürdürdü:

"Trakya insanları şen şakrak olur. Her dakika göbek atılır, her dakika eğlenilir. Damadı gördüm, çok mutlu oldum. İnşallah evlilikleri bir ömür boyu devam eder. İkinci baba olarak faizini bekliyoruz. Trakya bereketli yerdir. Kız benden istenmedi ama damat çok terbiyeli. Tam Trakyalı, neşeli. Kabul gördü. Çok başka biriyle evlenseydi üzülebilirdim. Düğünü de çok mütevazi. Bir aile bahçesinde kutlayacağız."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'Benim daha bir tane pişti olan gelinliğim olmadı'

Yakın zamanda evlenen Neslihan Atagül ve Fahriye Evcen'in gelinliklerinin birbirine benzetildiğinin sorulması üzerine  İpekçi şöyle dedi:

"Benzeyebilir. Maalesef hazır gelinlik aldığınız zaman pişti olabilirsiniz. Özel dikim ama bu sizlere bir ders olsun. Kim modacı, kim terzi. Siz terziye diktiriyorsanız, ama o kendine 'modacı' diyorsa işte burada meydana çıkıyor. Çünkü mecmuayı açıyor, mecmuadan seçiyor ve pişti de olabilirsiniz. Onun için Türkiye'de hala modacı kim, tasarımcı kim, terzi kim maalesef ayırt etmiyorsunuz. Sonra diyorsunuz ki, 'özel diktirdim'. Terzi dikmiş. Kim diktiyse modacı, tasarımcı değilmiş. Benim daha bir tane pişti olan gelinliğim olmadı."