magazin haberleri

Çiçero'nun setine ziyaret

Çiçero'nun setine ziyaret

Yönetmen Serdar Akar'ın imzasını taşıyan Çiçero filminin çekimleri başladı.

Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in başrollerini üstlendiği film geçtiğimiz hafta İstanbul’da "motor" dedi. Setteki ilk gün yapımcı Mustafa Uslu ve oyuncu eşi Sinem Uslu da ekibi yalnız bırakmadı.

Dünya siyaset tarihine yön verip 2. Dünya Savaşı’nın kaderini değiştiren Türk casus İlyas Bazna’nın hayatını konu alan ÇİÇERO filminin çekimleri başladı. “Gemide”, “Lalelide Bir Azize”, “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar”, “Gecenin Kanatları” gibi Türkiye sinemasında pek çok önemli filme imza atan Serdar Akar’ın yönettiği Çiçero'nun senaryosunu Gürkan Tanyaş yazdı, görüntü yönetmeni ise Peter Steuger. Çekimleri son hızla devam eden Çiçero'nun Yapımcısı Mustafa Uslu ve eşi oyuncu Sinem Uslu setin ilk günü ekibi yalnız bırakmadı.

Film, savaş sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak görevliyken Hitler Almanya’sına bilgiler sızdıran yüzyılın casusu Çiçero’nun savaşın seyrini nasıl değiştirdiğini beyazperdeye taşıyor.

Filme ismini veren İlyas Bazna rolünde izlediğimiz Erdal Beşikçioğlu’na yetenekli ve güzel oyuncu Burcu Biricik eşlik ediyor. Güçlü oyuncu kadrosuyla göz dolduran ÇİÇERO’da; Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Selen Öztürk, Çiğdem Selışık Onat, Levent Ülgen, Açelya Özcan gibi isimler bulunuyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS