Cimilli İbo öldü mü? Şarkıcı Cimilli İbo kimdir, gerçek adı ne, kaç yaşında ve neden öldü?

Cimilli İbo öldü mü? Şarkıcı Cimilli İbo kimdir, gerçek adı ne, kaç yaşında ve neden öldü?

Cimilli İbo öldü mü? Şarkıcı Cimilli  İbo kimdir, gerçek adı ne, kaç yaşında ve neden öldü?

Karadeniz müziğinin sevilen ismi Cimilli İbo hayatını kaybetti. Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören Cimilli İbo’nun vefatı sonrasında çok sayıda başsağlığı mesajı yayınlandı. Peki, Cimilli İbo kimdir, neden vefat etti?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karadeniz müziğinin sevilen isimleri arasında yer alan şarkıcı Cimilli İbo hayatını kaybetti. Sanatçının vefatı sonrası çok sayıda baş sağlığı mesajı yayınlandı. Çaykur Rizespor da Twitter’dan yaptığı açıklamada “Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı, “Cimilli İbo” lakaplı İbrahim Özer'in vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Özer’e Allah’tan rahmet; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.” İfadelerini kullandı.

CİMİLLİ İBO KİMDİR, NEDEN ÖLDÜ?

Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören Cimili İbo yoğun bakımda tedavisine devam ediyordu. Sanatçı böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Sanatçı geçtiğimiz yıl koronavirüse yakalanmış ve tedavi görmüştü. 49 yaşında yaşamını yitiren Cimili İbo’nun Rize’de toprağa verileceği öğrenildi.

Cimili İbo 12 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Cimilli İbo aslen Rize'li bir sanatçıdır. 

Cimilli İbo çocukluğundan beri türkü söylemeyi ve kemençe çalmayı sevdiği için devamlı evden kaçarak İstanbul ve İzmir'deki akrabalarının yanına gitti. Bu nedenle lisede okulu bıraktı.

Cimilli İbo, renkli kişiliği ile beğenileri topladı. İbo, "İnadım İnat" adlı dizinin oyuncu kadrosunda rol aldı. 

Şu zamana kadar Sibelim, Cayır Cayır Yanayi, Kakara Kikiri,Şakacı, Oyna, Cimilli İbo ve Fıkralar, Konser Coşkusu, Hasretim Hepinize, Benida/ Esma Hala, Sevdalı, Cimil'linin Düzüne/ Ağla Yüreğim Ağla, Kemençe, Yalan Dünya Boş ve Sallama Çayı gibi albüm ve çalışmalara imzasını attı.