hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çukur Efsun kimdir, kaç yaşında, öldü mü? Damla Sönmez diziden ayrıldı mı?

  Çukur Efsun kimdir, kaç yaşında, öldü mü Damla Sönmez diziden ayrıldı mı
  expand

  Çukur dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Her pazartesi ekrana gelen Çukur dizisinin Efsun karakteri araştırılıyor. Damla Sönmez'in hayat verdiği Çukur'un Efsun'u dikkatleri çekti. Peki ama Çukur'un Efsun'u Damla Sönmez kimdir, kaç yaşında, nereli, diziden ayrıldı mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çukur dizisinin Efsun karakteri hakkında bilgiler araştırılıyor. Damla Sönmez'in hayatı ve biyografisi dikkat çekiyor. Çukur'un Efsun'u Damla Sönmez birçok dizi ve filmde rol almıştır. Peki ama Damla Sönmez kimdir, kaç yaşında?

  Çukur Efsun (Damla Sönmez) kimdir?

  Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul'da doğdu. Çerkes kökenli olan Türk oyuncu St. Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne Üniversitesi’nde başladığı tiyatro eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde burslu olarak tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı 2 yıl keman, 1 yıl da piyano dalında öğrenim gördü. New York Black Nexxus Academy’de Stuart Burney ile çalıştı.

  2009 yılında “Bornova Bornova” filmindeki rolüyle 46. Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde “Umut Veren Genç Yetenek”, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde “Genç Cadı” ödüllerini aldı.

  2015 yılında 18. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'de, festivalin Festival Genç Başkanı görevini yürütürken, “Deniz Seviyesi” filmindeki rolüyle de 21. Altın Koza Film Festivali ve Milano Uluslararası Film Festivali (MIFF) 'nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerinin sahibi oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Pürtelaş’ın “Constellations/Parçacıklar” adlı oyunu, 2012 yılında Tiyatro Yanetki’nin “Yalnız Batı” adlı oyunuyla başlayan, sonrasında 2014 yılında "Savaş" oyunuyla devam eden profesyonel tiyatro hayatının üçüncü oyunudur. “Savaş” oyunundaki rolü ile Yeni Tiyatro Dergisi’nden “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü almıştır.

  Sönmez, tiyatro ve sinema ile birlikte televizyon dizilerinde de yer almaktadır. Gece Gündüz, Türkan, Bir Aşk Hikayesi ve Güllerin Savaşı gibi diziler ile birlikte 2019 yılından beri Çukur dizisinde rol alırken aynı yıl içerisinde Netflix yapımı Rise of Empires: Ottoman mini dizisinde de yer aldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow