hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kızılcık Şerbeti neden yayından kaldırıldı, yeni bölüm ne zaman? Show TV'den Kızılcık Şerbeti açıklaması!

  Kızılcık Şerbeti neden yayından kaldırıldı, yeni bölüm ne zaman Show TVden Kızılcık Şerbeti açıklaması
  expand

  Gerdek sahnesinden dolayı RTÜK'ün 5 hafta durdurma ve 1,5 milyon TL ceza verdiği Kızılcık Şerbeti dizisi en son geçtiğimiz 7 Nisan akşamı ekrana geldi. Dizinin 14 Nisan akşamı ekrana gelmesi beklenirken özet kısmından sonra yayından kaldırıldı. İzleyiciler dizinin neden yayından kaldırıldığını merak etti. Peki, Kızılcık Şerbeti dün akşam neden yoktu, neden yayınlanmadı? İşte Show TV'den Kızılcık Şerbeti açıklaması...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kızılcık Şerbeti izleyicileri dizinin bir anda yayından kaldırılma nedenini merak ediyor. Kızılcık Şerbeti dizisine RTÜK’ün verdiği 5 kez yayın durdurma cezasının 7 Nisan itibariyle uygulanması istenmişti. Bu cezaya karşı Show TV avukatları pazartesi sabahı itiraz hakkını kullanmıştı. Son gelen detaya göre mahkeme yürütmeyi durdurdu ve RTÜK’ten de savunma istedi. Uzayan karar süreci nedeniyle "Kızılcık Şerbeti" geçtiğimiz hafta yayınlandı.

  Bu hafta ise Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşan Kızılcık Şerbeti dizisi özet bölümünün gösterildiği sırada bir anda yayından kaldırıldı. RTÜK'ün yayın durdurma cezasına karşın alınan yürütmeyi durdurma kararı Ankara İdare Mahkemesi tarafından son dakika iptal edilirken, dizi yerine "İslamofobi" belgeseli yayınlandı. 

  SHOW TV KIZILCIK ŞERBETİ DİZİSİ YAYIN AÇIKLAMASI

  Başrollerini Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Settar Tanrıöğen ve Ceren Karakoç'un üstlendiği dizi dün akşam ekranlara gelmedi. Show Tv'den yapılan açıklamada, "Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun 2023/12 sayılı toplantısında alınan 15 No'lu kararı uyarınca, "Kızılcık Şerbeti" dizimizin yayını durdurulmuş ve yerine RTÜK tarafından kanalımıza yayınlanmak üzere gönderilen belgeseller yayına alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kızılcık Şerbeti neden yayından kaldırıldı, yeni bölüm ne zaman Show TVden Kızılcık Şerbeti açıklamasıRTÜK'ün Kızılcık Şerbeti dizisi ile ilgili kararının ardından Show TV'den yapılan açıklamada "Yayın saati itibarıyla yürütmeyi durdurma kararının kaldırıldığına dair mahkemece şirketimize e-tebligat sisteminden yapılmış bir tebligat bulunmadığı, başkaca da tebligat kanunu uyarınca yapılmış geçerli bir tebligat da mevcut olmadığı için yayınlamakta olduğumuz dizinin yayını RTÜK yetkililerinin şifahi bildirimine istinaden muttali olduğumuz mahkeme kararının ve RTÜK kararının gereğinin yapılmasını teminen şirketimizce durdurulmuştur" denildi. Açıklamada yasal itirazların yapılacağı belirtildi.

  KIZILCIK ŞERBETİ YENİ BÖLÜM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Kararda bir değişiklik olmazsa ceza 14 Nisan'da uygulanmaya başlandı ve dizi 5 hafta süreyle yayınlanmayacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow