hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Eser Yenenler: O yayına bağlanmadım!

  Eser Yenenler: O yayına bağlanmadım
  expand

  Eser Yenenler, 'Mücbir Sebepler' programında yayınlanan bir şiirle dalga geçtiği iddiasına yanıt verdi. Ünlü oyuncu, programın o bölümüne katılmadığını ve görüntülerin montajlandığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş, Instagram programları 'Mücbir Sebepler'de Orhan Aydın’ın Nazım Hikmet’in Milli Mücadeleyi anlatan şiirini, okuma biçimini kahkalar atarak ele almışlardı. Yayında Melikşah Altuntaş, “Beyefendinin iddiaları bunlar, bu şiir. Hatta düz yazı” diyerek eleştirmişti. Eser Yenenler’in de bu yayına bağlanarak duruma katkı sağladığı iddia edilmişti.

  Oyuncu, yaşananlarla ilgili açıklama yaptı:

  “Linç kültürünün malzemesi haline dönen montajlanmış video hakkında söyleyeceklerim var. Yayınlanan video ve Nazım Hikmet şiirini okuyan şairimizle yapılan yayında, sanılanın aksine canlı yayına bağlanmadım."

  "O günden tam 3 gün sonra canlı yayına bağlandım ve konu tamamen küçükken şevkle ve hiddetle okuduğum 23 Nisan şiirindeki üslubumdu. Eğer öyle olmasaydı 23 Nisan’da okuduğum o şiiri paylaşmazdım. Haksız yere benim Atatürk ve vatan sevgime dilini uzatan herkese hakaret davası açtım.”

  Orhan Aydın, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, fenomen ikiliye bir çağrıda bulundu: Madem bu olay bu kadar büyüdü, bu ikiliye önerim var. Yaptıkları yayına beni konuk etsinler. Hayat-işçi-emekçi-şiir-sinema-tiyatro-komedi-şaklabanlık üstüne konuşalım. Tek koşulum var, yayından elde edilen gelirin tamamı Anadolu’da direnen bir tiyatro ekibine bağışlansın.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow