hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fatih Tutak kimdir? MasterChef Fatih Şef kaç yaşında? Bayır Turpu ve Uskumru dolması dikkat çekti!

  Fatih Tutak kimdir MasterChef Fatih Şef kaç yaşında Bayır Turpu ve Uskumru dolması dikkat çekti
  expand

  MasterChef Türkiye'ye bu akşam Fatih Tutak adlı şef konuk oldu. Fatih Şef'in yarışmacılara verdiği reçetede bayır turpu ve uskumru dolması dikkat çekti. Peki ama Fatih Tutak kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fatih Tutak bu akşam yarışmacılara verdiği reçeteyle dikkat çekti. Bayır turpu, uskumru dolması ve tütsüleme tekniği reçetenin vazgeçilmezleri arasında... Bu akşam bir yarışmacı daha beyaz önlüğü alacak. Peki ama Fatih Tutak kimdir?

  Fatih Tutak kimdir?

  Fatih Tutak 31 Ağustos 1985 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İlk profesyonel eğitimini Bolu Mengen Aşçılık Okulu'nda aldı.
   
  İstanbul’da doğup büyüyen Şef Fatih Tutak, çıraklığını yaptığı Paul Pairet ile yenilikçi mutfak kültürünü keşfettikten ve şehrin en iyi mutfaklarında çalıştıktan sonra, Pekin, Tokyo, Singapur, Kopenhag, Hong Kong ve Bangkok’taki global mutfakların derinliklerine indi.
   
  Kopenhag'da, birçok kez San Pellegrino-Acqua Panna The World 50 Best Restaurants tarafından dünyanın en iyi restoranı seçilen Noma'da Rene Redzepi ile; Tokyo'da, modern Japon mutfağının en ünlü temsilcisi 3 Michelin yıldızlı Nihonryori Ryugin'de Şef Seiji Yamamoto ile birlikte ve Singapur'daki ikonik Marina Bay Sands'in mutfağında çalıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  En son mutfak direktörü olduğu The Dining Room at The House of Sathorn hem San Pellegrino-Acqua Panna The Asia's 50 Best Restaurants 2017-2018 listesine hem de Michelin Guide 2018-2019 listesine girdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow