Gökhan Güney kimdir, kaç yaşında? Gökhan Güney’in oğlu Selim Güney neden öldü?

Gökhan Güney kimdir, kaç yaşında? Gökhan Güney’in oğlu Selim Güney neden öldü?

Gökhan Güney kimdir, kaç yaşında? Gökhan Güney’in oğlu Selim Güney neden öldü?

Usta şarkıcı Gökhan Güney geçtiğimiz yıllarda evlat acısı yaşamış ve oğlu Selim Güney’i toprağa vermişti. Peki, Gökhan Güney ve oğlu Selim Güney kimdir? Usta şarkıcının oğlu Selim Güney neden öldü?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Usta sanatçı Gökhan Güney dönem dönem katıldığı programlarla bir kez daha gündem oluyor. Sanatçı geçtiğimiz yıllarda kaybettiği evladı nedeniyle büyük bir üzüntü yaşamıştı. İşte Türk müziğinin sevilen isimlerinden Güney’in hayatı ve oğluyla ilgili bilgiler…

GÖKHAN GÜNEY KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Gökhan Güney 1954 yılında dünyaya gelmişti. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğan Güney, yedi kardeşin en küçüğüdür.

1967 yılında İstanbul'a üniversitedeki ağabeyinin yanına ziyarete gelen Güney daha sonra bir konfeksiyon atölyesinde çalışmaya başladı.

Askerlik çağına kadar tekstil işiyle uğraştı. Askerliğini Urfa'da bandocu olarak tamamladıktan sonra İstanbul'a geri döndü. Kısa süre sonra Fatma hanımla evlendi. Selim, Büşra ve Serhan isimli çocukları oldu. Bir yandan iş hayatını devam ettiren bir yandan da Melahat Pars yönetimindeki Kadıköy Musiki Cemiyetindeki eğitimini sürdüren sanatçı 1979 yılında 'Garibin Çilesi isimli ilk albümünü müzik marketlere sundu. Aynı zamanda onun için bu yılardan sonra kariyeri resmi olarak da başlamış oldu.

Yeşilçam'da Banu Alkan, Seda Sayan, Oya Aydoğan ve Bahar Öztan gibi birçok isimle 20 filme imza attı. Ayrıca 9 filminde yönetmenliğini yaptı. 80'li yıların ilk yarısında peş peşe yaptığı albümlerle ve hem oynadığı hem de yönettiği filmlerle adından çok sık söz ettirdi ve Arabesk–Fantezi Müziği'nin en başarılı isimlerden biri olmayı başardı.2010 Lu Yılların Başlarında İstanbul'un Kozyatağı Semtinde "Gökhan Güney Hatay Kebapçısı" Adlı Mekanı Açmış , Daha Sonra da devretmiştir.

SELİM GÜNEY KİMDİR, NEDEN ÖLDÜ?

Arabesk müziğin tanınmış isimlerinden sanatçı Gökhan Güney’in 40 yaşında hayatını kaybeden oğlu Selim Güney, memleketi Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde toprağa verildi.

Bir süre mide kanseri nedeniyle tedavi gördüğü öğrenilen Selim Güney (40), Kartal eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatıyordu. Selim Güney'in cenazesi, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 10 Temmuz Perşembe günü Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gökhan Güney'in oğlu Selim Güney hayatını kaybetti