hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gupse Özay: "Mart ayından beri tedavi oluyorum"

  Gupse Özay: Mart ayından beri tedavi oluyorum
  expand

  Oyuncu Gupse Özay, 'Deliha' ve 'Görümce' filmleri için hızlı kilo alıp verdiğini ve bu yüzden rahatsızlandığını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Instagram hesabından yaptığı bir paylaşım ile açıklama yapan Gupse Özay, "Ve Mart ayından beri tedavi oluyorum. Suçluyum ve bunu hak ettim" dedi.

  İşte Gupse Özay'ın konuyla ilgili paylaşımı: "Beyler, bayanlar.. Şu kilo alıp verme olayıyla ilgili özelden çok soru geliyor. Sağlık ile ilgili bir konu olduğu için ve yanlış örnek olmamak için açıklama yapmak ve toplu bir cevap vermiş olmak isterim. Biliyorsunuz ki Deliha'nın ilk filminde epey kilo almıştım. Ardından Görümce filmimde epey verdim. Sonra Deliha 2'de tekrar aldım. Her seferinde alıp verdiğim kilolar da 20 küsürler... Az değil yani. Şimdi başta baktım motivasyonla ve gazla acayip hızlı veriyorum ve alıyorum. Oh ne güzel. Etraftan gelen uyarılara da 'yek yeaaaa bir şey olmaz karaktere girmem lazım' falan diyorum. Ta ki sağlığım bana tokat atana kadar.. Deliha'nın çekimlerinden sonra aldığım 20 küsür kiloyu vermek için her zamanki gibi yemeği azaltıp harekete ağırlık verdim. Lakin bu sefer bir sorun var. Hep gittiğim detox merkezinin Antalya şubesine falan gittim ama hayret yav ne yapsam veremiyorum. Aksine kilo almaya devam ediyorum. Üstelik bütün gün uyuyorum. Çok uyuduğum için ağlıyorum. Sonra tekrar uyuyorum. Sonra dedim ki herhalde yoruldum ben. Dedim yurtdışına gideyim orada vereyim. Tropik iklim, meyve sebze deniz... İyi fikir. Gittim. Tayland'a. Detox merkezine. (Bknz fotodaki halim Tayland uçağında…)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gupse Özay: Mart ayından beri tedavi oluyorum

  Oradaki Tayland'lı doktor ikinci gün dedi ki test yapalım sana. Dedi senin tipin iyi değil şişsin. (Tipin kaymış da diyemiyor) Günde 16 saat uyuyorsun. Normal değil bu dedi. Peki ağabey dedim test yapalım. Aha! Test sonucu geldi. TSH oranım 185. (Tiroidi olanlar bilir) Adamcağız yanlışlık var deyip yeniden yaptı. Yok sonuç doğru. Neyse, ben stresten ve hızlı kilo alıp vermekten dolayı, hipotiroid, haşimato (ki bunun filmlerimde şakasını dahi yapmıştım) karaciğer yağlanması ve hipoglisemi teşhisiyle Türkiye'ye geri gönderildim. Ve Mart ayından beri tedavi oluyorum. Suçluyum ve bunu hak ettim. Şimdi 17 kilo verdim. 5 kilo daha vereceğim ve bir daha asla kısa sürede kilo alıp vermeyeceğim. Çünkü gerizekalılık bu…Özet; aman diyim doktor kontrolü olmadan asla kilo alıp verme olayını abartmayın. Dengeli olmak önemli. Bide şekeri ekmeği falan net kesin. Yemeyin valla... Öperim sizi çok. "

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow