Halis Serbest’i Erdal Beşikçioğlu mu oynayacak? Halis Serbest kimdir, Bergen olayı nedir?

Halis Serbest’i Erdal Beşikçioğlu mu oynayacak? Halis Serbest kimdir, Bergen olayı nedir?

Halis Serbest’i Erdal Beşikçioğlu mu oynayacak? Halis Serbest kimdir, Bergen olayı nedir?

Behzat Ç. İle milyonlarca kişinin beğenisini kazanan Erdal Beşikçioğlu’nun bir döneme damga vuran ve filmi yapılacak olan Bergen’in eşi Halis Serbest’i oynayacağı açıklandı. Peki, Halis Serbest kimdir? Halis Serbest Bergen olayı nedir? İşte filme dair detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'Acıların kadını' olarak anılan, önce yüzüne kezzap atılan ve sonrasında öldürülen sanatçı Bergen'in hayatını anlatacak olan film için oyuncu kadrosu tamamlandı. Bir dönemin fenomen dizisi Behzat Ç. İle milyonlarca kişinin beğenisini kazanan Erdal Beşikçioğlu, Bergen dizisiyle dönüyor. Senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz'un yazdığı filmde Bergen'i Farah Zeynep Abdullah canlandıracağı söyleniyor.  Bergen'in hikayesi, aile fertlerinin dayanışmasıyla, bedensel ve ruhsal haysiyeti gözeterek yazıldı. Bu filmde Bergen sadece kurban değil, müzisyen kudretiyle öne çıkan bir kahraman olacak.

HALİS SERBEST’İ ERDAL BEŞİKÇİOĞLU MU OYNAYACAK?

‘Acıların Kadını’ olarak bilinen arabesk sanatçısı Bergen’in hayatının anlatılacağı ‘Bergen’ filminin erkek başrol oyuncusu belli oldu. Erdal Beşikçioğlu projede, Bergen’in uzun süre aşk yaşadığı, yüzüne kezzap atıp ardından da yaşamına son verdiği eşi Halis Serbest’e hayat verecek. Yakın zamanda Adana’da sete çıkacak yapım için gelen teklifi kabul eden sanatçı, çalışmalara hemen başladı.

BERGEN OLAYI NEDİR?

Belgin Sarılmışer veya bilinen adıyla Bergen, 15 Temmuz 1959'da Mersin'de dünyaya geldi. Müzik kariyerine 1982 yılında çıkardığı 'Şikayetim Var' adlı albümü ile başladı. Aynı yıl kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti, daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı. Sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla, bazen ise güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı. 1986'da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü "Acıların Kadını"nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından "Acıların Kadını" olarak anılmaya başladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sanat yaşamı boyunca, 'Sen Affetsen Ben Affetmem', 'Kader Diyemezsin', 'Benim İçin Üzülme', 'Elimde Duran Fotoğrafın' ve 'Neden Dönmesin?' gibi pek çok şarkı bıraktı. 14 Ağustos 1989'u 15 Ağustos'a bağlayan gece, Pozantı, Adana'da boşandığı eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak öldürülen şarkıcı, memleketi Mersin'e defnedildi. Daha sonra pek çok arabesk ve nostalji konseptli albümlerde şarkıları yer alan Bergen, Ceylan Ertem, Ebru Yaşar, Emrah, Funda Arar, Muazzez Ersoy ve Işın Karaca gibi pek çok sanatçı tarafından cover'landı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şarkıcı Bergen, iş için Ankara'dan sonra Adana'ya gider ve burada Halis Serbest ile tanışır. Çift burada 1982 yılında evlenir. Halis Serbest o dönem gazinolarda şarkıcılık yapan Bergen’e ailesine yakışmadığı gerekçesiyle mesleğini bırakmasını söyler, genç kadın da ilk başlarda bu isteği kabul eder. Fakat daha sonra bu duruma alışamayan Bergen, yeniden sahnelere dönmek ister, bu isteğin ardından ise Halis Serbest Bergen’den boşanmak istediğini dile getirir.

HALİS SERBEST KİMDİR?

Bir dönemin ünlü şarkıcısı Bergen'in yüzüne kezzap atan ardından da yaşamına son veren Halis Serbest, yıllar sonra ortaya çıktı. "Bergen" filmiyle ilgili açıklamalarda bulunan, Serbest, izni olmadan filmin çekilemeyeceğini belirtti. Şarkıcı Bergen'i henüz 30 yaşındayken 6 kurşunla öldüren Halis Serbest’in Adana’da tekstil işi ile uğraştığı biliniyor. Adana’da yaşamına devam eden Halis Serbest, Kozan ilçesinde 2’si 16, 2’si 17 yaşındaki 4 çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yakalandı. Ailelerden 3’nün şikayetçi olduğu Halis Serbest, çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.