İbrahim Erkal kaç yaşında, ne zaman öldü? İbrahim Erkal nereli, neden öldü?

İbrahim Erkal kaç yaşında, ne zaman öldü? İbrahim Erkal nereli, neden öldü?

İbrahim Erkal kaç yaşında, ne zaman öldü? İbrahim Erkal nereli, neden öldü?

Türk müziğine sayısız eser kazandıran isimlerden biri olan İbrahim Erkal geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılmıştı. Usta sanatçının hayranları ve sevenleri ölüm yıldönümüde Erkal’ın şarkıları ile onu bir kez daha andı. Peki, İbrahim Erkal ne zaman, kaç yaşında ve neden öldü?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hayranlarının “canısı” diye seslendiği Türk müziğine sayısız eser kazandıran ve Erzurum’un simge isimlerinden biri olan İbrahim Erkal ölüm yıl dönümünde bir kez daha anıldı. Başarılı sanatçının eserleri onu anmak isteyen sevenleri tarafından paylaşılmaya başlandı.

İBRAHİM ERKAL KİMDİR, NERELİ?

İbrahim Erkal 10 Ekim 1966, Erzurum’da dünyaya geldi. Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu olan Erkan, 1984 yılında İbrahim Güzelses adıyla "Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)" adlı ilk albümünü çıkardı. Fakat sesini duyuramadı. 1993 yılının ilk aylarında kendi adıyla çıkardığı Tutku adlı albümünü yayınladı. Bu albümle sesini duyurmayı başardı ve müziğiyle ilgi odağı oldu. 1995 yılının ilk aylarında Sıra Bende/Aklımdasın adlı ikinci albümünü yayınladı. Albümdeki, "Sevmesen de Olur" ve "İnsafsız" gibi şarkılar ön plana çıktı. 1996 yılının yaz aylarında üçüncü albümü Gönlünüze Talibim çıkmıştır. Albümün çıkış parçası olan "Unutmayacağım" yayınlanmıştır ardından ikinci parça "Canısı" yayınlandığında albüm büyük bir patlama yaşadı. Albüm listelere girdi ve satışları oldukça yükseldi. Albümdeki bir şarkı hariç hepsinin sözü İbrahim Erkal'a aitti. Daha sonra albümden "Erzurum'a Gel" adlı şarkı yayınlandı. İbrahim Erkal, ülke çapında tanındı. Albümün büyük başarısından sonra, Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde dört dalda aday gösterildi ve ikisini kazanarak geceden iki ödülle birden ayrıldı. 1997 yılında Canısı adlı TV filminin başrolünde Emine Ün ile birlikte oynadı. Film yayınlandığı gün çok reyting alınca dizi olarak yayınlanma kararı alındı. Aynı yıl Canısı adıyla Star TV'de dizi olarak yayınlanmaya başlandı. Daha sonra dizi Show TV'ye geçti ve 1998 yılında sona erdi.

1998 yılında dördüncü albümü Sırılsıklam çıktı. Albümden ilk olarak "Güllerede Küstüm" adlı şarkı yayınlanan ilk parça olmuştur. Ardından diğer hit şarkısı "Gavurun Kızı" parçasını yayınladı. Albüm oldukça beğenildi ve iyi bir satış grafiği çizdi. Albümden son olarak albümün en fazla ses getiren parçalarından birisi olan "Sen Aldırma" adlı parçayı yayınladı. Albümün adını taşıyan parçanın Eylül 1998 tarihinde dizisi yayınlanmaya başladı. 5 Ocak 2000 tarihinde beşinci albümü De Get Yalan Dünya'yı çıkardı. Albümle aynı adı taşıyan "De Get Yalan Dünya" adlı parça döneme damgasını vurdu. Ardından albümden bir parça daha yayınladı. 2001 yılında Su Gibi albümünü çıkarmıştır. Albümdeki "Aşkından Yanayım Mı (Gönül)" parçası döneme damgasını vurdu. Radyolarda ve televizyonlarda sıkça gösterildi. Ardından Aşknâme, (2002), Gönül Limanı (2004), Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm (2006), Aranağme (2008), Burnumda Tütüyorsun (2011) ve Nefes 1 (2015) albümlerini çıkardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İBRAHİM ERKAL NE ZAMAN, NEDEN VE KAÇ YAŞINDA ÖLDÜ?

 Şubat 2017 tarihinde Ömrüm adındaki on üçüncü albümünü çıkardı. Albümle aynı adı taşıyan "Ömrüm" adlı parça beğeni toplamayı başardı. Albüm çıktıktan iki ay sonra İbrahim Erkal, evinin otoparkında düşerek beyin kanaması geçirdi. 29 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 11 Mayıs 2017 tarihinde hayatını kaybetti. Usta şarkıcı vefat ettiğinde 51 yaşındaydı.

Ünlü sanatçı İbrahim Erkal hayatını kaybetti

Ünlü sanatçı İbrahim Erkal hayatını kaybetti