hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İlber Uygar Kaboğlu: Konservatuarlı oyunculara pozitif ayrımcılık yapılıyor

  İlber Uygar Kaboğlu: Konservatuarlı oyunculara pozitif ayrımcılık yapılıyor
  expand

  İlber Uygar Kaboğlu, üç sezon rol adlığı 'Yasak Elma' dizisinin final partisinde görüntülendi. 19 yaşındaki oyuncu, üniversite eğitimi için ara verdiği setlere geri dönmeye hazırlandığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Haliç Üniversitesi Konservatuar bölümü birinci sınıf öğrencisi olan İlber Uygar Kaboğlu, eğitimli oyuncu olmanın önemini vurgularken, "Konservatuarlı oyunculara sektörde pozitif ayrımcılık yapıldığını düşünüyor musunuz? Her oyuncu konservatuarlı olmalı mı?” sorusuna verdiği cevapla dikkat çekti.

  Kariyeri için özellikle okumayı tercih ettiğini belirten Uygar, “Konservatuarlı oyunculara pozitif ayrımcılık yapılıyor. Kaç tane başrol konservatuarlı, bunu da ayrıca değerlendirmek lazım. Sektörde çok kolay alaylı da olabilirdim ama özellikle okumayı tercih ettim.

  Zaten ailem de eğitimim konusunda çok destekleyici ve itici bir güç olduğu için hiçbir zaman aksini düşünmedim. Oyunculuktaki eğitim sürecim sanırım hiç bitmeyecek. Çünkü bu konuyu çok önemsiyorum ve buna göre yol haritamı ve yaşama şeklimi belirliyorum” açıklamasında bulundu.

  Genç oyuncu, yeni sezonda bir romantik komedi dizisiyle ekrana döneceğini ve rol için çalışmaya başladığını söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow