magazin haberleri

'İlk trans güzel'den Meral Akşener’e LGBTİ sorusu

Çağla Akalın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ''LGBTİ için neler yapacaksınız?'' diye sordu. Akalın, "Azımsanmayacak kadar azınlık olan bu topluluğa hangi parti verdiği sözleri tutacak?” diye sordu.Akalın yaptığı açıklamada, “Yeni kurulan siyasi partiler hem oluşum süreçlerinde hem de seçim zamanı yönlerini LGBT bireylere çevirip LGBT bireyler için açıklamalar yapıp bizlerin de haklarını savunacaklarını ve eksik yasaları düzeltmek için mücadele edeceklerini söyleseler de seçim bittikten sonra yüzlerini gören cennetlik. Bir umuttur diye bende yeni kurulan İyi Parti başkanı Meral Akşener'e Twitter hesabı üzerinden aynı soruyu yönelttim. Acaba İyi Parti LGBT vatandaşlar için neler planlıyor?” dedi.

“Verilen vaatlere kanmıyor”

“Azımsanmayacak kadar azınlık olan bu topluluğa hangi parti verdiği sözleri tutacak?” diye soran Akalın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Diğer seçmenler olduğu gibi LGBT seçmenler de artık daha bilinçli, verilen vaatlere kanmıyor. Önümüzde seçimlerde bizlere vaat veren partiye değil bizler için yasalar çıkaran partilere oyumuzu vereceğiz.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS