magazin haberleri

Kıbrıs Zafere Doğru konusu ve oyuncuları: Kıbrıs Zafere Doğru ne zaman başlıyor?

Kıbrıs Zafere Doğru konusu ve oyuncuları: Kıbrıs Zafere Doğru ne zaman başlıyor?

Geçtiğimiz sezon ekranlara gelen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin yeni bölümleri beklenirken diziyle ilgili flaş bir karar alındı ve Kıbrıs Zafere Doğru adıyla ekranlara gelecek. Peki, Kıbrıs Zafere Doğru ne zaman başlıyor? Kıbrıs Zafere Doğru konusu ve oyuncuları nedir? İşte formatı değişe diziyle ilgili bilgiler..

Yeni bölümlerinin ekrana gelmesi beklenen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin formatı değişti ve yoluna Kıbrıs Zafere Doğru olarak devam edecek. İkinci sezonunda tarihi gerçekler çerçevesinde, “Erenköy Direnişi”nin ekrana geleceği dizinin yeni tanıtımı yayınlandı. Yayınlanan tanıtımda Erenköy’ün düşmemesi için verilen zorlu mücadele ekrana geldi. Çekimleri Kıbrıs’ta devam eden dizi güçlü oyuncu kadrosu, sarsıcı hikayesi ve başarılı prodüksiyonuyla yeni sezona da damgasını vuracak.

İşte başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı diziyle ilgili detaylar..

KIBRIS ZAFERE DOĞRU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kıbrıs Zafere Doğru'nun yayın tarihi de belli oldu. Dizi, 15 Ekim Cuma günü başlayacak.

KIBRIS ZAFERE DOĞRU KONUSU

Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Rauf Denktaş, Makaryos tarafından adadan sürgün edilmiş, Kıbrıs’a alınmamaktadır. Denktaş, yanında TMT’nin efsane bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile birlikte gizlice deniz yoluyla adaya girer. Öte tarafta ailesine kavuşmuş olan Kemal Dereli, artık tam anlamıyla mücahit olmaya hazırdır. Gizemli bir törenle TMT yemini eden Kemal ve Derviş, Ankaralı ile bir mücahit peteği oluşturarak gizli görevlerine başlar. Nişanlısı Ayşe’nin Kıbrıs’a geldiğinden habersiz Ankaralı, Mücahit Kemal ve yeni mücahitlerden oluşan ekip ayrılmaz bir operasyon takımıdır.

Tarihe geçen bir direniş gösteren bu 713 kişilik mücahit topluluğu, kendilerini dört taraftan sarmış 15 bin düşmana karşı savaşacak, bir direniş destanı yazacaktır. Onlara katılıp son darbeyi indirecek olan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel ise Türkiye’den gelen 64 savaş jeti ile Rum tarafını bombardımana tutup Türkiye’nin ilk hava şehidi olarak yürekleri dağlayan bir ölümle tarihe kahraman olarak geçecektir.

KIBRIS ZAFERE DOĞRU OYUNCULARI

Ahmet Kural Kemal Dereli

Serkan Çayoğlu Bereli/Ankaralı

Pelin Karahan İnci Dereli

Gülper Özdemir Doktor Ayşe İnan

Devrim Saltoğlu Rauf Denktaş

Tayanç Ayaydın Nikos Sampson

Hasan Küçükçetin Derviş

Miray Akay Pembe Dereli

Deniz Baytaş Sıtkiye Dereli

Ahmet Mark Somers Salahi Dereli

Ömer Turan Bekir

Nebil Sayın Yeoryos Grivas

Emre Törün III. Makarios

Hakan Güner Dr. Fazıl Küçük

Yunus Destebaşı Ahmet Çavuş

Bade Arazlı Mine Dereli

Sümeyra Koç Sandy

Rüzgar Irmakoğlu Müge Dereli

Umut Avcı Şöför Hamit

Demir Karahan Efsane

Kemal Uçar Cengiz Topel

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS