hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Kim Milyoner Olmak İster’de alfabe sorusunda joker kullanan yarışmacı çok konuşuldu

  Kim Milyoner Olmak İster’de alfabe sorusunda joker kullanan yarışmacı çok konuşuldu
  expand

  Sunuculuğunu ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı, ATV'nin sevilen yarışma programı 'Kim Milyoner Olmak İster', 23 Nisan Pazar akşamı yeni bölümüyle ekranlara geldi. Üniversite öğrencisine ikinci soruda "Türk alfabesinin beşinci harfinin adı, okunuşu hangisinin tanımıdır?" sorusu soruldu. Ali Eren Şeker'in bu soruda joker kullanması çok konuşuldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk televizyonlarının uzun soluklu bilgi yarışması 'Kim Milyoner Olmak İster?'in yeni bölümünde dikkat çeken anlar yaşandı. ATV'nin fenomen programında bu hafta yine izleyiciyi ekran başına kilitledi.

  Kim Milyoner Olmak İster'de Ali Eren Şeker isimli yarışmacı ilk baraja kadar başarılı bir performans sergiledi. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri üçüncü sınıf öğrencisi yarışmacı, ikinci ve baraj sorusunda neredeyse eleniyordu.

  ALFABE SORUSUNDA TAKILDI

  Yarışmacının ikinci soruda karşısına, "Türk alfabesinin beşinci harfinin adı, okunuşu hangisinin tanımıdır?" sorusu çıktı.

   

  Ali Eren Şeker, doğru cevabı hatırlayamadı ve seyirci joker hakkını kullandı. Yarışmacı, 4 saniye kala seyircilerin yardımıyla 'D-DE' cevabı verdi. Ünlü sunucu İmirzalıoğlu'nun da yarışmacıyla samimi diyaloğu izleyicileri keyifli anlar yaşattı.

   

  Bu soruyu geçen yarışmacı sekizinci soruya kadar geldi. Yarışmacıya "Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü hangi ayın üçüncü günüdür?" sorusu soruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   'D' şıkkı Ramazan'ı seçen Ali Eren Şeker, bu soruda elendi. Sorunun doğru cevabı ise 'A' şıkkı Şevval olacaktı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow