hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kırmızı Oda Keklik kimdir, diziden ayrıldı mı? Ayta Sözeri'nin oynadığı diziler merak edildi!

  Kırmızı Oda Keklik kimdir, diziden ayrıldı mı Ayta Sözerinin oynadığı diziler merak edildi
  expand

  Kırmızı Oda oyuncuları merak ediliyor. Kırmızı Oda dizisinde Keklik karakterine Ayta Sözeri hayat veriyor. Peki ama Kırmızı Oda'nın Keklik'i Ayta Sözeri kimdir, kaç yaşında, gerçek adı nedir, nereli? İşte Ayta Sözeri ile ilgili bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her cuma ekrana gelen Kırmızı Oda dizisinde Keklik karakterini canlandıran Ayta Sözeri hakkında bilgiler araştırılıyor. 45 yaşında olan Ayta Sözeri birçok dizide rol alsa da tanınırlığını Kırmızı Oda dizisinde elde etti. Peki ama Ayta Sözeri kimdir, kaç yaşında?

  Kırmızı Oda Keklik gerçekte kimdir?

  Ayta Sözeri, 31 Mart 1976'da Batı Almanya'da doğdu. Anne tarafından Çerkes asıllıdır. 1982'de ailesiyle İzmir'e yerleşti.Ege Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunda Türk müziği eğitimi aldı. Daha sonra aralarında Sezen Aksu'nun da bulunduğu sanatçılara konserlerinde geri vokallik yaparak hayatını kazanmaya başladı.

  Ayta Sözeri "Benimle Söyle" yarışma programında jüri görevi yaptı.

  Ayta Sözeri, 2019 yılında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği ilk konserinde Belkıs Özener'i sahnesinde ağırladı. Verdiği konserler büyük ilgi gören Ayta Sözeri, 2020 yılında Bodrum Antik Tiyatrosu'nda verdiği konserde bu kez efsane sanatçı Gülden Karaböcek'i sahnesinde konuk etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow