hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kızılcık Şerbeti neden yok? Kızılcık Şerbeti bu akşam var mı yok mu, neden başlamadı?

  Kızılcık Şerbeti neden yok Kızılcık Şerbeti bu akşam var mı yok mu, neden başlamadı
  expand

  SHOW TV'de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinin yeni bölümünün bu akşam ekrana gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Kızılcık Şerbetiyle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kızılcık Şerbeti dizisine RTÜK’ün verdiği 5 kez yayın durdurma cezasının 7 Nisan itibariyle uygulanması istenmişti. Bu cezaya karşı Show TV avukatları pazartesi sabahı itiraz hakkını kullanmıştı. Birsen Altuntaş'ın haberine göre, yüksek mahkeme itiraz talebini değerlendirdi. Son gelen detaya göre mahkeme yürütmeyi durdurdu ve RTÜK’ten de savunma istedi. Uzayan karar süreci nedeniyle “Kızılcık Şerbeti”nin geçtiğimiz hafta yayınlanacağı açıklanmıştı. Peki ama Kızılcık Şerbeti bugün var mı yok mu, neden başlamadı?

  Show TV avukatlarının dava açması ile yürütme durdurma kararı verilen Kızılcık Şerbeti dizisine verilen 5 hafta program durdurma cezasında son dakika gelişmesi yaşandı. 

  Ancak RTÜK bu karara itiraz ederek ceza gerekçesini ve savunmalarını mahkemeye sundu.  Ankara İdare Mahkemesi az öce verdiği kararla “Yürütmeyi durdurma” kararını kaldırdı.

  Bu durumda ceza bu akşam uygulanmaya başlanacak ve dizi 5 hafta süreyle yayınlanmayacak.


  Kızılcık Şerbeti yeni bölüm ne zaman başlayacak?

  Kızılcık Şerbeti dizisinin bu akşam yeni bölümünün yayınlanacağı son dakika gelişmesiyle duyurulmuştu fakat diziyi izleyenler için televizyon ekranından yapılan uyarıda dizinin yeni bölümünün yayınlanmayacağı belirtildi. 

  Yeni bölüm var!🥳 #KızılcıkŞerbeti | @ShowTV

  — Kızılcık Şerbeti (@kizilcikshowtv) April 14, 2023
  Ayrıca, dizinin yayın yasağının 12 Mayıs'tan sonra bitmesi tahmin ediliyor. 

  Kızılcık Şerbeti neden yok Kızılcık Şerbeti bu akşam var mı yok mu, neden başlamadı


  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow