hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kızılcık Şerbeti Sönmez kimdir? Kıvılcım'ın annesi! Aliye Uzunatağan kaç yaşında? Aliye Uzunatağan hangi dizilerde oynadı?

  Kızılcık Şerbeti Sönmez kimdir Kıvılcımın annesi Aliye Uzunatağan kaç yaşında Aliye Uzunatağan hangi dizilerde oynadı
  expand

  Kızılcık Şerbeti dizisinde Sönmez karakteri merak edildi. Dizide Sönmez’i Aliye Uzunatağan canlandırıyor. Aliye Uzunatağan'ın hayatı merak ediliyor. Sevilen oyuncular arasında yer alan Aliye Uzunatağan, birçok dizi ve filmde rol aldı. İşte Aliye Uzunatağan hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SHOW TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde Sönmez'e Aliye Uzunatağan hayat veriyor. Aliye Uzunatağan katıldığı programlar ve yer aldığı dizilerle dikkat çekti. Oyunculuğu ilk yaşlardan itibaren isteyen Aliye Uzunatağan hakkında bilgiler haberimizde...  

   

  Aliye Uzunatağan kimdir?

  Saliha Aliye Uzunatağan (24 Aralık 1951, Çanakkale), Türk, Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı, yönetmen.

   İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Aliye Uzunatağan, Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almıştır. Sanatçı, seslendirme çalışmalarının yanı sıra, televizyonda Yüzleşme adlı bir programın sunuculuğunu yapmaktadır. Ayşecan Tatari'nin annesidir. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminde Semra Özdamar'ın seslendirmesini yapmıştır.


  Uzun süredir tiyatroya büyük emek vermiş olan Uzunatağan'ın ilk önemli televizyon deneyimi 1997'de Kara Melek dizisindeki Saliha Sökmen rölüyle başlamıştır. Son yıllarda sahnelerden daha çok sinema ve televizyon ekranlarında seyirci ile buluşan Uzunatağan, 2022 yılı itibarıyla Kızılcık Şerbeti dizisinde rol almaktadır.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow