Kübra Doğru Ünlü yazdı! O Kız‘da gerçekler ortaya çıktı!

Kübra Doğru Ünlü yazdı! O Kız‘da gerçekler ortaya çıktı!

Kübra Doğru Ünlü yazdı! O Kız‘da gerçekler ortaya çıktı!

Merakla beklenen dizinin 17. Bölümü dün gece yerinde ve saatinde karşımıza geldi. Kanal D'nin sevilen dizisi O KIZ yeni yılın ilk bölümüyle karşımızdaydı. İki haftadır merakla beklenilen bölüm takipçilerini şaşırtmaya devam etti. Heyecanın hiç düşmediği O Kız'ın 17. bölümü adeta yüzleşmeler silsilesi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karakterler önce kendileriyle sonra bulundukları çevreyle, kişilerle yaşadıkları ve yaşattıkları içerisinde bir tür çözülme ile karşımıza geldi. Dizinin tüm açmazlarının açıldığı adeta tüm çatışmalarının verildiği bölüm senaryosu oldukça başarılıydı.

MELEK BİR YAŞAM ORTAĞI!

Öykünün temel karakteri Melek hayatına değdiği herkesin adeta hayat ortağı. Öykü bir roman olarak karşımıza geldiğinde bu ortaklığın baş kahramanını zihinde canlandırmak okuru okur yapan ögelerden biri. Ve okurun sevdiği biçimler. Okur her zaman daha fazlasını ister ve açtır. İş bu biçimi görüntülü bir hale dönüştürmek ve onu sinematografik boyuta taşımaya gelince orada da yönetmenin yeteneği yazardan çok daha önemli bir hal teşkil eder.

Dizinin seyri bu anlamda keyif vericiydi. Yönetmenin bir sahnede; Altı karaktere (Doruk, Kadir, Zeynep, Sitare, Fevzi, Türkan’a) Melek’in her birinin hayat ortağı olduğunu gösterdiği sahneleri fark ettiğimde bende kedilerime “Şu Melek herkesin ortağı” diyordum. Senaryonun dışında tatlı bir görsel şölen izledim. İşin bu tarafından bakınca kült filmlerin ana sahnelerinden benzeş şahneleri görmek mümkün. Dolayısıyla dizinin her ayağı en iyiyi sunmak, aktarmak gayretinde.

O KIZ, ERKAN PETEKKAYA'YA HİZMET EDİYOR!

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dizi yayına girdiği günden bu yana değişmeyen bir başka gerçek ise 17 haftadır Erkan Petekkaya'nın sergilediği performansın kalitesi. İlk bölümden bu yana canlandırdığı karakterin yaşamdan uzak kalmadan tüm gerçekçiliği ile karşımıza çıkması elbette Petekkaya'nın başarı ve yeteneğidir. Dün gece 17.bölümü izlerken öykü, adeta kendisine bu anlamda hizmet etmek için var olmuş da biz de onu izliyoruz gibi hissettim.

Sadece öykü değil dizinin tüm oyuncu kadrosuda Petekkaya'ya hizmet ediyor. Canlandırdığı karakterin aktarımında kendisini zirveye taşıyacak bütün unsurlar etrafında bu denli dengeli ağlarla örülünce, yeteneğinin başarısı sürdürülebilir bir hal alıyor olsa gerek. Her bölümün, en çok sevileni, en çok konuşulanı, en çok üzülüneni, en çok sevileni... diye sıralamak mümkün.

Karaktere giydirilen biçime yaşadığı toprağın inanç öğelerine ait sözlü ve görsel ifadelere toplumsal, gelenekçi gerçekçilik, eklenmesi ayrıca benim çok beğendiğim unsurlardan birisi. Yaşı yarım asrı bulan ve geçenlerin çocukluğundan hatırında kalanları bugünün çocukları ne kadar yaşıyor ve biliyor mu bilmiyorum ancak senaristin bir diğer başarısı da bura da yatıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kadir üzerinden izleyiciye sunulan bu unsurları dilerim izlerken tüm evler aileler konuşuyordur. Uykudan önce dua, bir müşkülatta sığındığı yerin insan değil Allah oluşu, her dilek ve muradı için O'nun la konuşması, günlük konuşmasında kelamında varlığı... Karakterin canlandırdığı rolün bizden olduğunu, bu toprağın olduğunu detaylandırdığı yerler… Harika bayılıyorum o sahnelere, en çok da kapı çalarak, isteklerini Allah'a iletmesine. Kısacası diyeceğim o ki Erkan Petekkaya elbette çok iyi bir oyuncu fakat bu öykü kendisinin oyunculuk kariyerine farklı bir boyutta artı bir değer kattı.

ERKAN PETEKKAYA'NIN GENÇLİĞİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Birkaç bölümdür uzak sahnelerle gördüğümüz dizi kadrosuna katılan bir yeni isim daha var. Daha önce Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Kusursuz Kiracı dizilerinde rol alan yetenekli oyuncu performansı ile herkesi kendine hayran bırakacak gibi görünüyor Kız' da Kadir rolüne hayat veren Erkan Petekkaya'nın gençliğini canlandıran yetenekli oyuncu Emin Günenç dizide ne kadar kalacak ve hangi sahnelerle karşımıza gelecek ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

O KIZ DA SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

11 Ocak Çarşamba yani dün gece yayınlanan 17. Bölümünde tüm karakterler adeta birbirleriyle tüm kozlarını paylaştı. Sırlar ortaya döküldü. Her karakter kendi gizli saklısını, hala birbirinden gizleyip saklasa da bu dökülüşlerin sancıları nasıl olacak? Sonuçları karşımıza nasıl çıkacak, ilerleyen bölümler bizi daha fazla nasıl şaşırtacak?

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber