Kübra Doğru Ünlü yazdı! Üç Kız Kardeş ’te Rüçhan, Türkan’dan helallik istedi!

Kübra Doğru Ünlü yazdı! Üç Kız Kardeş ’te Rüçhan, Türkan’dan helallik istedi!

Kübra Doğru Ünlü yazdı! Üç Kız Kardeş ’te Rüçhan, Türkan’dan helallik istedi!

Her kötü kaynana sahibi Türk gelinin başına gelen o ayrıntı!

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hangi meşrepten gelirse gelsin her Türk gelinin hayatta en az bir kere başına gelen; kaynananın gelininden ‘helallik’ isteme, ayrıntısı bölümün öne çıkan ayrıntısıydı. Sosyal mecralarda bölüm fotoğraflarıyla yoğun bir biçimde konuşuldu. Gelinlerin kaynana basiretsizliğinin satırlarda dile gelen halleri oldukça ilginçti. Kötü kaynanaların er yada geç yaşadığı son; gerçek hayatla öylesine özdeş aktarıldı ki, izlerken bende Rüçhan’a az saydırmadım: )

Rüçhan ve Türkan merkezinde gelişen ve değişen olaylar ailelerin diğer üyelerine sirayet eden diğer hikayelerle örülmüş. Derya, Mustafa; Sevilay, Özer; Somer, Türkan, Somer aşlarının seyrinin değişenleri bölümün heyecanını yayın boyunca yukarıda tuttu. Final ise her zaman olduğu gibi yeni bir açmaz ve soru işaretleriyle noktalandı.

Dizinin öne çıkan karakterinin fanlarını mutlu eden 43. bölümünde neler yaşandı?

Özer’in Rüçhanı evden kovmasıyla, elinde valiziyle, beş parasız, kimsesiz kalakalan Rüçhan; Türkan’ın kapsında soluğu aldı. Türkan ise kapısına gelen bu düşkünü halden anlayan yücelikle evine aldı. Türkan’ın yüce gönüllüğü karşısında mahcup olan kötü kaynana Rüçhan yaşamın döngüsü içerisinde hatıralarında kendi geçmişine sürüklendi. Edenin ettiği ile sınandığı dünya kötü kaynana Rüçhan’a da ettiklerini ödetti. Türkan’ın vakur hallerine eklemlenen saflık içerisinde Türkan bir de kötü kaynanasına banyo yaptırdı. Bu esnada Türkan kaynanasından duydukları karşısında şok oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eski koca da Türkan’a sığındı!

43. bölümde ‘Eden Bulur’u devam ettiren senarist Somer’i de Türkan’a sığındırdı. Türkan’ın evinin koşulları içerisinde bir yaşama sürüklenen anne – oğul ise geçmişlerini öyle kolay kenara bırakmadı. Somer babasıyla yüzleşmek istedi. Diğer taraftan annesini ihbar eden kişinin Nesrin olduğunu düşünen Somer, kayınvalidesi ile de yüzleşti. Nesrin, kaseti Ayla'ya teslim ettiğini söylese de Somer'i inandıramadı.

Derya, Mustafa aşkında çetrefilli durum!

Derya, Mustafa aşkında çetrefilli durum ise bu bölümde de devam etti. Mustafa ile ayrılığının sebebini anlamaya çalışan Derya’da soluğu Sevilay'ın kapısında aldı.

Geline destek!

Rüçhan, parmağındaki yüzüğü ve kolyeyi satarak gelinine destek oldu. Borçlarını almak üzere Sevilay’ında kapısına dayanan Türkan, kötü kaynana jesti ile borçlarını ödedi.

Dili bir anda şikemperver olan kötü kaynana, gelinine adeta bahar gibi cümleler kurdu. Türkan’ın ‘sevgiyle hükmetme gücü’ olduğunu söyledi. (İyiliği ve insanlığı da ‘2güç ve yönetme ’algısı içerisinde algılayan bu kötü kaynana iflah olmaz, diyeyim size : )

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkan’ın yeni işi!

Hamile Türkan kimseden yardım istemeden bu kez de iş bulamayınca kendini yeni işi olan evlere temizliğe gitmeye adadı. Somer bu kez de karısını temizlik yaparken gördü.

((Fakat ne hikmetse her işleri ile gazetelerin, TV programlarının magazin bültenlerine, haberlerine düşen bu ünlü KORMAN ailesin gelinleri hakkında tek bir magazin haberi olmadı. Hayır kız ortacılıktan, evlere temizliğe gitmeye başladı, efendim ne bileyim yani, ev değiştirdi, gece kondu da yaşamaya başladı, yetmedi eski kaynana, eski koca, geline sığındı, falan ya hani… : )

Özer, Nesrin için gerçekleri açıkladı!

Bir diğer bavulunu toplayıp başka bir kapıda soluk alanlara Sevilay’da eklendikten sonra. Polise giden kayıtların Nesrin tarafından verildiği bahsine kopan haberler üzerine Özer de soluğu Nesrin’in kapsında aldı. Olan bitenden ötürü duyduğu rahatsızlıktan ötürü özür diledi. Ve detayları ile herkese polise kayıtları kendisinin teslim ettiğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Somer ile Türkan’ın dava günü!

Olanlar içerisinde boşanma davasının günü geldi. Ömer karısını boşamak istemese de Türkan boşanmaya kararlı. Boşanmanın gerçekleşip gerçekleşmediği ise bir muamma. Gelecek bölüm başlangıcı olacak dava da bakalım boşanma gerçekleşecek mi?

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber