hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kübra Doğru Ünlü yazdı! Yargı’ sezon finaliyle ağlatırken; güldürdü!

  Kübra Doğru Ünlü yazdı Yargı’ sezon finaliyle ağlatırken; güldürdü
  expand

  ‘Yargı’ sezon finali ile son kez karşımıza geldi. Bilinmeyenlere her bölümünde birkaç soru bırakan ‘Yargı’ sezon finalini de şanına yakışır yaptı. Sorunların başında ‘Ilgaz’ öldü mü geldi. Sosyal medyada insanların en çok konuştuğu konular arasında oldu. İki sezondur yakından takip eden izleyicisi ve dizinin müdavimleri sezon finalinin ‘aceleye getirilerek ‘çekilip yayınlandığı üzerinde çokça tartıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sezon finali için beklentisi yüksek olan dizi izleyenleri sosyal mecralarda üçüncü sezon başlangıcına dair yorumlarda da bulunmayı ihmal etmediler. Kanal D’nin sevilen dizisi Yargı’nın sezon finalinin hemen ardından yayına giren üçüncü sezon ilk bölüm tanıtım fragmanı ise müdavimlerin yüreklerine su serpti.

  Yargı’nın sezon finalinde, Ilgaz'ın ölüm haberini alan Ceylin acı çekerken, ölümünden de sorumlu tutulduğu için göz altına alındı. Ceylin, ölümünden sorumlu tutulduğu kocası Ilgaz’ı son kez görebilmek için tutulduğu nezarethaneden istekte bulundu.

  Ceylin, Ilgaz'ın kokusunu unutmamak için onun bir eşyasını Eren’den istedi. Ilgaz'ı görmek için morga götürülen Ceylin, Ilgaz’ı son anda o halde görmek istemediğini söyleyerek vaz geçti. Cenaze törenine katılamayan Ceylin, Ilgaz’ın mezarı başında kendinden geçti. Eren; Ilgaz’ı vuranların peşine düştü. Ilgaz’ı arayan son numaranın ait olduğu isimden yola çıkarak ip uçlarına ulaştı.

  Ilgaz’ın vurulduğu silahta ilginç bir biçimde Ceylin’in parmak izlerinin bulunması sonucu Ceylin, nezarete gönderildi. Özcan Savcı ortada çok soru işareti olduğunu söyleyip Turgut Ali’yi köşeye sıkıştırdı. Turgut Ali ise Özcan Savcı’ya teşekkür edip eski görevine dönmesini istedi.
  Ceylin alındığı sorguda; Silahın kendisine ait olmadığını ve hiçbir soruya cevap vermeyeceğini söyleyerek isyan etti. Ceylin; Ilgaz’ı değil, Eyüp’ü öldürdüğünü, öldürmeye teşebbüs ettiği suç aleti olan bıçağın ise ofisinde olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu süreçte Ceylin’i Yekta savunmaya başladı. Avukatı oldu. Turgut Ali ise gizlice Ceylin’in ofisine gidip saksının içindeki bıçağı aldı.
  Turgut Ali; Ömer ile buluştu. Ömer’in neden Ceylin’i suçladığını sordu. Ömer; ‘Benden hoşlanmadı. Bu da beni üzdü. Üzülmeyi sevmem’ dedi. Her şeyi tek tek planladığını ve Eyüp’ün ölmediğini Turgut Ali’ye itiraf etti.

  Eren olanların farkına varınca Yekta’dan yardım istedi. Bu davanın seyrinde Turgut Ali ve Ömer iş birliğini ortaya çıkarmaya karar verdiler.
  Ceylin’in psikolojisi bozuldu, gördüğü düşlerde kocası ile morgda konuşmalar gerçekleştirmeye başladı.

  Kızının tedavisi için harcayacağı parayı almak üzere Turgut Ali, Haluk Yıldırıma gitti. Yaptıklarına karşılık söz verilen meblağ Turgut Ali’ye teslim edildi. Eren, Ceylin’in yanına gitti ve bıçağın ofiste olmadığını söyledi. Turgut Ali’nin oyunun içinde olduğu kesinleşti.

  Adliyedeki görüntüleri izleyen Derya ve Eren, Ilgaz’ın en son Turgut Ali’yle birlikte çıktığını gördü. Kamera odasına giren Turgut her şeyi kontrolü altına aldı. Ceylin’in kaybolan kıyafetleri ortaya çıktı. Turgut Ali gelecek sonuca göre Ceylin’in cenazeye katılıp katılamayacağına karar vereceğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cenazeye katılamayacağını öğrenen Ceylin çılgına döndü. ‘Yalnız bırakmayacağım ben Ilgaz’ı’ sözleriyle gözyaşlarına boğulan Ceylin kriz geçirdi. Ceylin hastaneye kaldırıldı.

  Turgut Ali tarafından sırtından vurulup öldürülen Ilgaz son yolculuğuna uğurlandı. Sevenleri Ilgaz’ın cenazesinin başında gözyaşı döktü. Hastaneden kaçmaya çalışan Ceylin’i Yekta yakaladı. Cenazenin gömüldüğünü söyledi.

  Ceylin mahkemede yaptığı konuşma üzerine serbest bırakıldı. Adliyeden çıkar çıkmaz Ilgaz’ın mezarına koştu. Ilgaz’ın soruşturmasını yürüten ekibe dahil olan Ceylin, Ilgaz ile adliyeden beraber ayrılan Turgut Ali’nin kıyafetinin değiştiğini fark etti. Yekta ile bulabileceği deliller için Turgut Ali’yi takibe aldı. Turgut Ali’nin, Ilgaz’ı vurduğu gün taktığı kravatı buldu. Kravatı inceleyen Adli Tıp ekibi barut izlerine rastladı. Eren ise aynı gün içinde Turgut Ali’nin banka hesaplarında olan oynamayı keşfetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dosya adalete teslim edildi. Yapılan incelemeler sonucunda Turgut Ali’nin kesin suçlu olduğuna karar verildi. Yakalama emri çıkartılan başsavcı kısa süre sonra Ömer ile birlikte ayrı ayrı sorguya alındı.

  Ceylin’i barınaktan köpek alma bahanesiyle dışarı çıkaran Eren, zorlu günler yaşayan arkadaşına sürpriz yaptı. Alaçatı’ya gittiklerini anladığında Ceylin; yakın zamanda tatil için Ilgaz ile konuştuklarını göz yaşları içinde Ilgaz’a anlattı. Ceylin yaşadığı mide bulantıları üzerine otelde gebelik testi yapmaya karar verdi. Ceylin hamile olduğunu anladı.

  Sezon final bölümünün son sahnesinde ise Alaçatı’da sahilde yürüyüş yaparken Ceylin bir anda karşısında Ilgaz’ı gördü. Çift gözyaşları arasında birbirine sarıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow