hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kübra Ünlü yazdı! Dilek Taşı'nda büyük sır

  Kübra Ünlü yazdı Dilek Taşında büyük sır
  expand

  Kanal D’nin kısa süre önce yayına aldığı iddialı dizisi Dilek Taşı, dün gece yeni bölümü ile ekrana geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  8. bölümü ile izleyici ile buluşan başarılı dizi yüksek temposu ile adeta baş döndüren bir içerikle seyirci karşısına çıktı. Çarşamba aksamaları karşımıza gelen dizide bu hafta ortaya çıkan gerçekler izleyiciye ters köşe yaptırdı.

  Ronaların sadece yardımsever, zengin bir aile değil ülkenin en önemli silah tüccarı oldukları gerçeği seyirci ile paylaşılırken, Mustafa Yılmaz karakteri yeni kimliği ile buluşmaya hazırlanıyor. Baş döndüren hikayesi ile Dilek Taşı her Çarşamba saat 20.00 da Kanal D’de!

  Dizinin sekizinci bölümünde yaşananlar arasında dizinin bahtsızı; Mustafa Yılmaz karakteri gibi görünse de, öyle görünüyor ki döneminin polisiyesine dönüşecek bir içerik oluşacak.

  Bir taraftan umulmaz bir aşk hikayesi diğer taraftan kötülük ve kötülerin etrafında bile dolaşmazken, o çemberin içerisinde, olanlarla mücadele için yeni bir kimlik ile, kızı için hayatta kalma telaşı içerisindeki bir baba…

  Gerçeklerin birbiri ile bağlantısını özenle işlenerek karşımıza çıkarılması ise en büyük dizinin başarısı. Diziye bu hafta dahil olan yeni karakter Kubilay ise dizinin tam da bahsettiğim yönde ilerleyeceğinin göstergesi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kadrosuna ünlü oyuncu Savaş Özdemir’i dahil eden dizide canlandırdığı Kubilay karakteri tamda bu dengenin ismi olacak türde düşünülmüş. Sekizinci bölüm ile karşımıza çıkan Kubilay, Mustafa’nın aniden karşısına çıkarak beklenmedik bir teklifte bulundu. Kubilay’ın gelişi tüm dengeleri değiştirecek.

  Başrollerini Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay’ın paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda; Elif Doğan, Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz, Lena Naz Kalaycı ve Ömer Toprak Yılmaz gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor.

  Yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk’ün oturduğu Dilek Taşının senaryosunu ise Can Sinan kaleme alıyor. Adeta tüm sırların ardı ardına sıralandığı dizinin sekizinci bölümünde diğer taraftan yaşananlara gelecek olursak;

  Mustafa’dan bir türlü kurtulmayı başaramayan Macide, onu tekrar ihbar etti. İhbarında, Mustafa’ya bir genç hanımın yardımcı olduğunu, Onunda suçlu olduğunu ve yakalanmaları gerektiğinden bahsetti.

  Bir buluşma anında yine etrafı sarılan Mustafa polise teslim olurken Figen ise evin yolunu tuttu. Olanlara anlam veremeyen Figen anlam arayışına düştü. Diğer taraftan tüm bu kaçak güreşten yorulan Mustafa, yeni kimlik ile yeni bir hayat için arkadaşının teklifini kabul etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Macide torunu Sinan için çıktığı yolda yaşadıklarına bir son verip, derhal sonuca ulaşmak için tekrar harekete geçti. Macide’nin amacına ulaşmasından korkan Ömer, durumu Harun Rona ile konuştu. Harun’un cevabı Ömer’in içini bir nebze de olsa rahatlattı. Figen ise babası Ömer ile konuşmaya çalıştı. Mustafa’yı ihbar edebilecek birilerinin olduğundan duyduğu şüpheyi dile getirdi.

  Polisin elinden bir kez daha kurtulan Mustafa, arkadaşının desteği ile yeni bir kimlik çıkarttı. İşlemlerden hemen sonra Figen’e koşan Mustafa, olanları ve yeni hayalinden bahsetti.

  Köşkte tüm bunlar yaşanırken Cemre’nin neden o köşkte olduğu gerçeği ile yüzleşen Mustafa, Harun Rona’ya saldırdı. Saldırı sırasında köşkü basan polisler Mustafa’yı bir kez daha ele geçirdi. Mustafa’nın kimliğini alan polisler sahte evraktan işlem yaptılar. Bir kez daha kızından ayrılan Mustafa, sorguya alındı. Kızının evlatlık alındığını ve ona yakın olabilmek için Rona Köşkü’nde olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sorguda öğrendikleri karşısında şoka giren Mustafa; Rona’ların ülkenin en büyük silah kaçakçısı olduğunu öğrendi. Bu noktada Mustafa’ya polisin iş birliği teklifi Mustafa’yı farkında olmadığı bir yola soktu.

  Kenan’ın kollarında geçmişini temize çekmeye çalışan Sevda; Kenan’ I kandırmaya çalışırken, diğer taraftan ünlü olma hayali ile Ebru; Aras’ın hain planları arasına düştü.

  Polisin iş birliğini kabul eden Mustafa soluğu yeniden köşkte Figen’in yanında aldı. Figen’e yeni hayatında kendisi ile birlikte olup olmayacağını sordu. Figen ise bu durumu şimdi gerçekleştiremeyeceğini söyledi. Kızını alıp, Figen’i bırakıp gidecek olmanın üzüntüsünü yaşayan Mustafa Figen’den göz yaşları ile ayrıldı.

  Diğer taraftan Cemre’yi babasına teslim eden Figen, bu kez kendisi ile ilgili gerçeğin peşine düştü. Macide ise Cemre’nin.

  Annesi ile babasının konuşmasını duyup, gizlenen herhangi bir şey olup olmadığını anlamaya çalışsa da Figen istediği cevapları alamayınca, Macide’nin evrak çantasını karıştırmaya karar verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mustafa ise polis ile iş birliği yaparak çalışmayı kabul edip, özgürlüğünü eline aldı. Yeni bir düzen kuracağını, kızı ile kaçmasını gerektirecek herhangi bir durumunun olmadığını Figen’ e anlatmak için tekrar köşke dönmeye karar veren Mustafa; Kubilay’ın verdiği evrak ile Figen’in gerçeğini öğrendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow