hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kübra Ünlü yazdı! Kanal D, Türkiye’yi “Dilek Taşı” dizisinde buluşturdu!

  Yapımını Pastel Filmin gerçekleştirdiği, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün yaptığı, Kanal D’nin merakla beklenen yeni dizisi Dilek Taşı, dün gece ilk bölümü ile karşımıza geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hikayesi ile aynı acılardan geçenlerin birleştiği dizi Türkiye’yi , adeta Dilek Taş’ında buluşturdu. Kafeslerin sadece zihinlerde olduğuna vurgusuyla seyici ve dönemle dil birliği de yapan dizi, seyircinin uzun zamandır beklentide olduğu “dönem dizisi” olmayı başardı.

  Başrollerini Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay’ın paylaştığı “Dilek Taşı” ilk bölümü ile izleyiciden tam not aldı. 80’li yılların İstanbul’unda, dönemin zor zamanlarını izleyiciye tüm gerçekçiliğiyle aktaran “Dilek Taşı”, izleyenleri geçmişe götürdü.

  Hikayesi ile hemen her kesimden izleyicinin beğenisini kazanan dizi, çekildiği mekanlardan, kullanılan müziklerine kadar izleyiciden tam not aldı. 80’leri hatırlatan yerlerin gerçekliği, hikayenin hüznü ile bütünleşince izleyiciler göz yaşlarına hakim olamadı.

  Dizi sosyal medyada daha yayına girmeden ilk sıralarda yer aldı. İlk bölüm yayınından sonra ise #DilekTaşı uzun saatler boyunca ilk sırada yer almaya devam etti.

  Oyuncu kadrosunun samimiyeti ise gözlerden kaçmadı. Can Sinan’ın yazdığı dizinin başrollerini Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay paylaştı. Dizide ayrıca Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz gibi birbirinden başarılı isimler rol aldı. Dizinin çocuk oyuncularının başarısı ise tartışmasız izleyenleri bam tellerinden yakaladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Merak ve heyecanla beklenen dizinin yönetmeni Altan Dönmez’in dizinin neredeyse her karesindeki zarif imzası ise gerçekten izlenmeye değer bir görsel ziyafet oldu.

  Bir İstanbul dizisi olarak karşımıza gelen yapımın bir başka güzelliği ise Dilek Taşı dizisinin çekimlerinin İstanbul'un çeşitli semtlerine kurulan platolarda gerçekleştirilmiş olması. İstanbul hayranlarını sevindiren bu görsel şölen ise dizinin öne çıkan ögelerinden biri oldu.

  Dizide kızı Cemre ve eşi Canan ile mutlu bir hayat süren Mustafa Yılmaz'ın (Salih Bademci) hayatı eşi Canan'ın hastalığı ile altüst oluyor. Canan'ın hayatının kurtulması ve önce ameliyat olması için gerekli parayı, işyerinden edinmeye çalışıyor. O günlerde grevde olan iş yeri patronundan son birkaç aydır alacaklarını istemesi üzerine yaşanan tartışmada ise beklenmeyen tatsızlıklar yaşanıyor.

  Mustafa’nın başına gelenler ise aslında işte bu süreçten sonra başlıyor. Dönemin öne çıkan algısı ile hak arama üzerine laf eden hemen herkesin, anarşist ya da sol örgüt mensubu suçlusu ilan edilmesi Mustafa’nın da başına geliyor. Aynı günlere tekabül eden 12 Eylül darbesi ile Mustafa’nın yaşadıkları katmerlenirken, küçük kızının akıbeti ise bambaşka bir biçime dönüşüyor. Dönemin sosyal yaşamında var olan sınıf farklılıkları ise insanların hayatlarını alt üst ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Etkileyici hikayesiyle yeni sezonun en iddialı işleri arasında yerini alan “Dilek Taşı” her Perşembe saat 20:00 ‘de Kanal D’de !

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow