hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kuruluş Osman Ayça Hatun kimdir? Yulduz Rajabova kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

  Kuruluş Osman Ayça Hatun kimdir Yulduz Rajabova kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı
  expand

  ATV'de yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin oyuncuları arasında yer alan Ayça Hatun karakterini canlandıranın kim olduğu sorgulanıyor. Her Çarşamba ekrana gelen dizide Ayça Hatun merak uyandırdı. İşte Ayça Hatun hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayça Hatun karakteri, Kuruluş Osman dizisinin karakterleri arasında yer alıyor. Peki ama Kuruluş Osman dizisindeki Ayça Hatun kimdir?    

  Kuruluş Osman dizisi Ayça Hatun kimdir? 

  Kuruluş Osman dizisinde Ayça Hatun’u Yulduz Rajabova canlandırıyor.  

   

  Yulduz Rajabova kaç yaşında?

   

  Özbek sinema ve dizi film oyuncusu. 1987, Özbekistan doğumlu. Taşkent Devlet Sanat Enstitüsü'nden mezunudur. Kamera karşısında ilk defa 2013 yılında vizyona giren Khazon isimli sinema filmiyle geçmiştir. Sadece Özbekistan’da değil ülkemize de tanınan güzel oyuncu daha sonra ise 2016 yılında Virus ve Boyvachcha Kuyov sinema filmlerinde yer almıştır. 

  2020 yılında, 2000 Songs Of Farida isimli sinema filmi ile geçen Yulduz Rajabova, 2013 yılından itibaren Özbekistan’da birçok film ve dizide rol aldı. 2021 yılında Türkiye-Özbekistan ortakyapımı Bozkır Arslanı Celaleddin / Mendirman Jaloliddin dizisi kadrosunda başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Bu dizde Kutlubike karakterini canlandırmıştır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow