hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kuruluş Osman Mari nasıl öldü? Şeyma Korkmaz diziden neden ayrıldı?

  Kuruluş Osman Mari nasıl öldü Şeyma Korkmaz diziden neden ayrıldı
  expand

  Kuruluş Osman dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizide Mari karakteri dikkat çekti. Her çarşamba ekrana gelen dizide Mari karakterine Şeyma Korkmaz hayat veriyor. İşte Kuruluş Osman'ın Mari'si Şeyma Korkmaz hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kuruluş Osman oyuncu kadrosu ve karakterleri dikkat çekmeye devam ediyor. Dizideki dikkat çeken karakterlerden birisi de Mari oldu. İşte Kuruluş Osman Mari hakkında bilgiler...

  Kuruluş Osman Mari kimdir?

  Kuruluş Osman dizisinde Mari karakteri Kosses'in kardeşidir. Şeyma Korkmaz'ın hayat verdiği Mari karakteri, Harmankaya Tekfuru'nun kardeşi olarak biliniyor. 

  Kuruluş Osman Mari nasıl öldü Şeyma Korkmaz diziden neden ayrıldı


  Şeyma Korkmaz kimdir?

  Şeyma Korkmaz, 20 Aralık 1988'de Eskişehir'de, Sabriye ve Kadri Korkmaz çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Tuba ve Tolga adında ablası ve abisi olan genç oyuncu, ilköğretim eğitimini Eskişehir'de bitirdi. 2000 yılında Çanakkale'ye yerleşti ve üniversite dahil geri kalan 11 yıllık eğitim hayatını Çanakkale'de tamamladı. Liseyi Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümünde okudu. Üniversiteyi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliğini bitirdi. Okul yıllarında Volkan Sezai SUDA ile birlikte çalıştı, fotomodellik yaptı.

  2011 yılında yayınlanan Hayata Beş Kala dizisinde Yağmur karakteriyle oyunculşuğa başladı. Şeyma Korkmaz, aynı yıl yayına giren Beni Affet adlı dizide Feride karakteriyle adını duyurdu. Beni Affet adlı dizide tanıştığı Cüneyt Mete ile 1 Mayıs 2019 tarihinde evlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow