LG telefon pazarından çekilecek mi?

LG telefon pazarından çekilecek mi?

Telefon satışları ile maalesef ki umduğunu bulamayan, uzun bir süredir Samsung karşısında geri kalan daha sonra da Xiaomi ve Huawei gibi isimlerin yükselmesi ile zor günler geçiren LG, bugün 2019 yılının pek iç açıcı olmayan üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı.

LG cephesinden gelen açıklamalara göre; firma geçen yılın aynı dönemine göre son çeyrekte yüzde 1.8 oranında gelirlerini arttırarak 13.15 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Yıllık bazda yüzde 19.79 artış ile 654.4 milyon dolar net gelir elde eden firma, net kar konusunda tökezliyor.


LG’nin 2019 Q3 döneminde net karı yüzde 30.45’lik düşüş ile 345.7 milyar dolar oldu. Bu düşüşteki en büyük etkenin telefon satışlarındaki başarısızlık gösteriliyor. LG’nin bu başarısızlığın faturasını kime keseceği henüz bilinmiyor.
Özellikle amiral gemisi telefon segmentinde pek başarılı olamayan firma ya 2020’de tekrar şansını deneyecek ya da direk giriş ve orta segmente hitap etmeye başlayacak.


LG’nin 5G teknolojileri ile yeniden şaha kalkacağı açıkça ortada. Televizyon ve beyaz eşya sektöründe hala Samsung ile lider firma olan LG’nin, telefon pazarından çekilmesi şimdilik söz konusu değil. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS