hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mahkum dizisi Büge Yesari kimdir? Melike İpek Yalova kaç yaşında?

  Mahkum dizisi Büge Yesari kimdir Melike İpek Yalova kaç yaşında
  expand

  Mahkum dizisinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Yeni dizide Büge karakterine Melike İpek Yalova hayat veriyor. Peki ama FOX TV'de yayınlanan Mahkum dizisinin Büge'si Melike İpek Yalova kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Melike İpek Yalova'nın Mahkum dizisinde hayat verdiği Büge karakteri merak uyandırdı. Savaş'ın eşi olan Büge dikkat çekti. Peki ama Büge kimdir, Melike İpek Yalova kaç yaşında?

  Büge kimdir?

  30’lu yaşlarda... Doğma büyüme İstanbullu bir cadde kızı... Babası orta ölçekli bir müteahhit, annesi ev hanımı... Bir evin tek kızı olarak ailenin de prensesi olarak büyüdü. Öğrencilikten itibaren kışları İstanbul, yazları Alaçatı bir hayat yaşadı... Zenginliği, gösterişi hep sevdi... Zehirli bir güzelliğe sahip... O kadar ki, Türkiye'nin en zengin adamının iki oğlunu da kendine aşık etti. Barış Yesari'yle bir yaz akşamında tanıştı. Şahane bir konserin ardından sabahladılar. Birbirlerine aşık oldular. Bu fırtınalı yaz aşkı, kış gelince Barış'ın bir süreliğine yurt dışına dönmesi yüzünden çatırdadı... Büge, Barış'a çok aşıktı ama Barış evliliği düşünmüyordu. Barış ortada yokken Savaş'la tanıştı. Savaş, Büge'yle Barış'ın ilişkisini bilmiyordu. Büge, Savaş'a bakınca evlenilebilir bir Barış sureti görüyordu. Yesari Ailesi'ne girmek de onun için çok önemliydi. Büge ve Savaş, muhteşem bir düğünle evlendiler. Büge hala Barış'a aşıktı. Barış da ona... Yesariler'in bir parçası olarak kalmak hayatının tek amacına dönüştü.

  Melike İpek Yalova kimdir?

  Melike İpek Yalova, 29 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da doğdu. Ted Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını, Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi üzerine yapmıştır. Oyunculuk hayatına Muhteşem Yüzyıl dizisiyle başlamıştır.

  Büge ne demek?

  Büge isminin anlamı; su bendi, bent demektir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow