hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mahkum Fırat kimdir? Onur Tuna canlandırıyor! Onur Tuna kaç yaşında?

  Mahkum Fırat kimdir Onur Tuna canlandırıyor Onur Tuna kaç yaşında
  expand

  FOX'ta yayınlanan Mahkum dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizide Fırat Bulut karakteri dikkat çekti. Onur Tuna'nın Fırat Bulut'u canlandırdığı karakterin dizideki gizemi merak ediliyor. Peki ama Onur Tuna kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Onur Tuna, Mahkum dizisinin oyuncuları arasında yer alıyor. Her perşembe ekrana gelen dizide Fırat Bulut'u canlandıran Onur Tuna'nın hayatına dair bilgiler haberimizde...

  Onur Tuna kimdir?

  02.07.1985 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi de aldı.

  Ortaokul ve lise yıllarında tiyatro oyunlarında yer almaya başladı.  İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 2.5 yıl oyunculuk eğitimi aldı. İstanbul’da Üç Mota, Ayla Algan, Craft ve Saim Güveloğlu’ndan eğitim almaya devam etti.

  Hayat Devam Ediyor dizisi ile 2011 yılında profesyonel oyunculuk kariyerine başladı. Ardından  Filinta, Cesur Yürek, Yasak Elma, Mucize Doktor gibi birçok projelerde yer almıştır. Şu anda FOX’ta başlayan "Mahkum’" dizisinde "Fırat Bulut’" karakterini canlandırmaktadır.

  Televizyonun yanı sıra 2014 yılında çekilen ‘’Bir Küçük Eylül Meselesi’’,  2019 yılında  ‘’Ağır Romantik’’  2021 yapımı olan "Benden Ne Olur" ve "Dilemma" isimli sinema filmlerinde rol aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ekran ve beyaz perde dışında müzik ile ilgilenmektedir. Gitar ve piyano çalan oyuncunun aynı zamanda kendi şarkılarından oluşan albümleri bulunmaktadır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow