hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mahkum Giryan kimdir? Mahkum Giryan gerçek adı! Gökçe Eyüboğlu hangi dizilerde oynadı?

  Mahkum Giryan kimdir Mahkum Giryan gerçek adı Gökçe Eyüboğlu hangi dizilerde oynadı
  expand

  FOX TV’de yayınlanan Mahkum dizisinde Giryan karakteri dikkat çekti. Sevilen dizinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Gökçe Eyüboğlu, Mahkum dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama Gökçe Eyüboğlu kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gökçe Eyüboğlu, Mahkum dizisinin oyuncu kadrosunda Giryan karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Gökçe Eyüboğlu hangi dizilerde oynadı?  

  Gökçe Eyüboğlu kimdir?

  Gökçe Eyüboğlu, 20 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Orta okuldan itibaren tiyator ile ilgilenen oyuncu, tiyatro kulüplerinde yer aldı.

  Kamu Yönetimi mezunu olan Gökçe Eyüboğlu, 2009 yılında Akademi 35,5 Sanat Evi'nde eğitim almaya başladı ve sanatları üzerine çalışırken diksiyon, seslendirme eğitimleri de almıştır. En son Küçük Prens müzikalinde hem metin ve şarkı sözü yazarı hem de oyuncu olarak yer alan Eyüboğlu'nun, arkadaşıyla birlikte yazdığı uzun metraj senaryosu da TRT TV filmleri projesi çerçevesinde çekilmiştir.

  Kadın isimli dizide oynadığı Ceyda karakteri ile Faruk Öztimur Onur Ödülü’ne layık görüldü. En son tiyatro oyunu Mutluyduk Belki Bugüne Kadar’da canlandırdığı Eva karakteri ile de 23. Sadri Alışık Ödülleri’nde Komedi, Kara Komedi ve Müzikal dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne de aday oldu. 2020-2021 yılları arası FOX'ta yayımlanan Zümrüdüanka dizisinde Deniz Akbaş karakterini canlandırdı. 2021-2022 yılları arasında FOX'ta yayımlanan Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Sanem Cevher karakterini canlandırdı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow