Mahsun Kırmızıgül: Film çekmek, senaryo yazmak daha hoşuma gidiyor

Mahsun Kırmızıgül: Film çekmek, senaryo yazmak daha hoşuma gidiyor

Mahsun Kırmızıgül: Film çekmek, senaryo yazmak daha hoşuma gidiyor

Hilmi Topaloğlu'nun hayatının anlatıldığı 'Prestij Meselesi' filminin vizyona girecek olmasının heyecanını yaşayan Mahsun Kırmızıgül, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Uzun zamandır kamera önüne geçmeyen Kırmızıgül, oyunculuğu bırakıp bırakmadığı sorusuna yanıt verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mahsun Kırmızıgül, Prestij Müzik şirketinin 1990’lı yıllardaki kuruluş hikayesini anlatan, 3 Şubat’ta vizyona girecek 'Prestij Meselesi'nin yönetmenliğini üstleniyor.

Prestij Meselesi'nin yönetmeni ve o dönemi yaşayanlardan biri olan Mahsun Kırmızıgül, “Bu bir gerçek umut hikayesi. İlk yola çıktığımızda çok umutluyduk. Hepimizin hayatları farklı olsa da başarıya giden yol aynıdır. O dönemde iyi bir ekiptik, bugün de iyi bir ekibiz. Herkes çok inandı bu işe. Benim yıllardır hayalimdi zaten bu işi çekmek, en sonunda başardık. Bugün fragmanı izledik. Daha iki gün önce filmi bitirdik" demişti. 

Kırmızıgül, çekim sürecinde duygusal anlar yaşadığını şu sözlerle anlatmıştı:

Bu hikâyeyi tam olarak kimse bilmiyor, ilk yola çıkışın hikayesi. Benim için özel bir film. Her sete gittiğimde Engin ile Mahmut’u yan yana görünce gözlerim doldu. Mahmut’un filmde olması, Mahmut’un filmde oğlunun olması, onun yanında kamera arkasında her Engin’i gördüğümde o yıllara gittim geldim. Filmin montajında birçok kez gözlerim doldu. Çok güzel günlerdi. Hilmi abi kendine münhasır bir insandı. Medya planlamacısı, yıldız avcısıydı. Umarım bizi bir yerlerden izliyordur.

Gişede umutlu olduğunu belirten sanatçı, "Bu sadece benim için değil. Sevgili Özcan Deniz, Haluk Levent için de öyle. Üçümüzün toplam albüm tirajını size söylemeyeyim, inanılmaz rakamlar. Bizim albümlerimizi alan, bizim şarkılarımızla büyüyen inanılmaz bir nesil var. Bunları yüzde 10’u filme gelirse hiç ummadığımız, inanılmaz bir gişe rekoru gelebilir” ifadelerini kullanmıştı.

 

Mahsun Kırmızıgül önceki gün Nişantaşı'ndaki bir restoran çıkışı objektiflere yansıdı. Avrupa turnesine çıkacağını ve onun programı için toplantı yaptıklarını ve aynı zamanda bir dönem kendisi ve birçok ünlü isme şöhret kapılarını açan yapımcı Hilmi Topaloğlu'nun hayatının anlatıldığı Prestij Meselesi filminin vizyona girecek olmasının heyecanını bir arada yaşadığını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

"Avrupa turnesini konuşmaya geldim, toplantımız vardı" diyen Kırmızıgül, Özcan Deniz'in "Sinema pandemiden sonra eskisi olmaz" sözlerine katılmadığını anlatıp şöyle konuştu: "Yok o görüşe katılmıyorum, iş yapmak mümkün. İyi filmse niye risk olsun? Bergen filmi geçen sene 5 milyon iş yaptı" dedi.

Uzun zamandır kamera önüne geçmeyen Kırmızıgül oyunculuğu bırakıp bırakmadığı sorusuna ise "Yok öyle değil bırakmadım. 'Güneşi Gördüm'de bayağı rolüm vardı, 'New York'ta Beş Minare' filminde başrol oynadım. Film çekmek, senaryo yazmak daha çok hoşuma gidiyor" diye yanıt verdi.