MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, Alican'ın hastalığı nedir? Herediter anjioödem hastalığına yakalandı!

MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, Alican'ın hastalığı nedir? Herediter anjioödem hastalığına yakalandı!

MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, Alicanın hastalığı nedir Herediter anjioödem hastalığına yakalandı
expand

MasterChef yarışmasının yeni bölümünde eski ve yeni yarışmacılar birlikte yemek yaptı. 2019 yarışmacıları arasında yer alan Alican Sabunsoy'un kim olduğu merak ediliyor. Alican Sabunsoy çocukluğundan beri kalıtsal rahatsızlığı olduğunu açıkladı. Hastalığını adı ise herediter anjioödem... MasterChef yarışmacısı Alican Sabunsoy'un boyu ve instagram adresi araştırılıyor. MasterChef Alican'ın boyu 187 cm olarak açıklandı. Peki ama MasterChef Alican Sabunsoy kimdir?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

MasterChef yarışmasında bu akşam 2019 yarışmacısı Alican Sabunsoy konuk oldu. 2019 yılında yarışan MasterChef Alican kimdir? Kaç yaşında, nereli? MasterChef Alican Sabunsoy'un boyu ve kilosu da araştırılıyor. Peki ama Alican Sabunsoy kimdir?

MasterChef Türkiye'nin 26 Kasım 2023 akşamı yayınlanan bölümüne Alican veda etti.

MasterChef Alican kimdir?

1,87 boyunda ve Oğlak burcu olan Alican Sabunsoy, düzgün yüz hatlarına sahip. Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 Adana doğumlu. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor.

MasterChef Türkiye'de 2019 yılında yarışan ve artık All Star'da da yer alan Alican Sabunsoy hastalığıyla ilgili açıklama yaptı. 

Alican şu sözleri söyledi: Pastayla alakam yoktur ama tatilde bolca çalışma fırsatı buldum. Talihsizlikler yaşadım burada. Çok rahatsızlandım, dile getirmek istemiyorum ama motivasyonumu etkiliyor. Kan hastalığım var. Kalıtsal bir hastalık zamansız atak geçirebiliyorum. Şiddetli ağrılarım oluyor. O da beni düşürüyor. Bahane değil. Yıllardır psikologlar mesleğin stresli bırak diyor. Doğduğumdan beri, bebekliğimden beri var bu rahatsızlığım. Ayakta kalmaya devam. 2019 finalinde de biraz rahatsızdım. Stres olunca direkt atak geçiriyorum. 

MasterChef Alican'ın herediter anjioödem hastalığını çocukluğundan beri yaşadığı biliniyor. 

Herediter Anjioödem Nedir?
 
 
Herediter anjioödem, derinin derin dermis tabakasında ve submukozal dokularda ortaya çıkan kendini sınırlayan, kaşıntısız, asimetrik, inflamatuvar karakterde olmayan ve ürtikerin (kurdeşen) eşlik etmediği anjioödem atakları ile kendini gösteren otozomal dominant genetik geçiş özelliği taşıyan bir hastalıktır.


MasterChef Eda kimdir?

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow