Son Dakika

MasterChef Rıfat kimdir? Rıfat Yurttaş kaç yaşında? 2019 yarışmacısı Rıfat dikkat çekti!

A A

14.01.2022 - 22:04

MasterChef Türkiye 2021'in son bölümünde eski yarışmacılar da seyirci olarak katıldı. MasterChef Türkiye'nin 2019 yılındaki yarışmacısı Rıfat Yurttaş da stüdyodaki isimler arasındaydı. Peki ama MasterChef Rıfat kimdir, kaç yaşında?

MasterChef Rıfat kimdir? Rıfat Yurttaş kaç yaşında? 2019 yarışmacısı Rıfat dikkat çekti!

MasterChef Rıfat'ın instagram adresi merak ediliyor. MasterChef Türkiye'nin 2019 yarışmacısı Rıfat'ın tarzı şeflerin dikkatini çekmişti. Peki ama Rıfat Yurttaş kimdir?

Rıfat Yurttaş kimdir?

Rıfat Yurttaş, 1992 doğumludur. İzmir Çeşmeli olan genç yarışmacı, küçüklüğünden beri yemek yapmaya merak duymuş. Ailesi tarafından bu merakı garipsenen Rıfat, üniversite hayatına kadar amatörce bu ilgisini geliştirmeye çalışmış.

Hukuk Fakültesini kazanan MasterChef Rıfat, gizlice gastronomi bölümü mülakatlarına kaydını yaptırdı. Böylece amatör olarak sürdürdüğü yemek yapma merakını, İzmir ekonomi üniversitesi mutfak sanatları ve yönetimi bölümü ile akademik seviyeye çıkarmış oldu. Okul sürecinde Michelin yıldızlı şeflerinden eğitim alan yarışmacı, Türkiye'nin en iyi restoranları ve otellerinde staj yaparak deneyim kazandı.

Genç aşçı, üniversite mezuniyeti sonrasında ustalık ve usta öğreticilik belgelerini aldı. Meslek edindirme kurslarında eğitmen şef olarak yüzlerce aşçı yetiştirdi ve işlere yerleştirdi. Sağlıklı beslenme ve zeytinyağlılara kayan ilgisi neticesinde beslenme koçluğu yapmaya, glutensiz ve laktozsuz yemekler üretmeye, satmaya ve workshoplar düzenlemeye başladı.