hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MasterChef Türkiye'de dördüncü finalist belli oldu

  MasterChef Türkiyede dördüncü finalist belli oldu
  expand

  TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de ceket kapışması devam ediyor. İlk olarak Metin'in aldığı ceketi sonrasında Ayaz ve Görkem almıştı. Geriye kalan Burak ve Kıvanç, dün akşam son ceket için mücadele etti. İşte Masterchef Türkiye’de şef ceketini giyen son isim...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicileri ekran başına kilitleyen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye'de her bölüm nefes kesiyor. TV8'in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef yeni sezonda da tüm hızıyla devam ediyor. Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkan yarışmacılar, adeta ecel terleri döküyor.

  Takım mücadeleleri ve dokunulmazlıkların geride kaldığı MasterChef'te artık bireysellik ön planda. MasterChef yarışmasında iki aşamalı oyunlarla ceket mücadelesi veriliyor. Yarışmada ise son finalist dün akşam oynanan oyun sonrası belli oldu. Kıvanç ve Burak Kaya dördüncü şef önlüğünü alabilmek için kıyasıya bir mücadele verdi.

  MasterChef'te daha önce Metin, Ayaz ve Görkem finale kalmaya hak kazanarak şef önlüklerini giymişlerdi. Dün akşam yayınlanan 171. bölümde Burak Kaya ve Kıvanç son şef ceketinin sahibi olabilmek için tüm hünerlerini sergilediler.

   

  İki etap üzerinden oynanan oyunda ilk bölümde yarışmacılardan dört farklı pişirme tekniğiyle bir tabak hazırlamaları istendi. Bu etabı Kıvanç 21 puan alarak önde kapattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  İkinci bölümde ise ünlü şef Fatih Tutak programa konuk oldu. Bu bölümde yarışmacılardan şef Fatih Tutak'ın özel tabağını yapmaları istendi. Tezgah başına geçen bu iki yarışmacı tabaklarını hazırladılar ve şeflerin beğenisine sundular. Şeflerin değerlendirmeleri sonucu son finalist belli oldu.

   

  MasterChef Türkiye 2022’nin son şef ceketini kazanarak son 4’e kalan yarışmacı Kıvanç oldu. MasterChef'te beşinci olan Burak Kaya, ''Olmadı şef, sizleri tanıdım. Ekibi tanıdım. Diyecek bir şey yok'' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow