hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MasterChef Türkiye şampiyonu kim oldu? İşte birinci olan isim...

  MasterChef Türkiye şampiyonu kim oldu İşte birinci olan isim...
  expand

  MasterChef Türkiye şampiyonu Kerem ve Uğur arasında yapılan son performansların ardından ortaya çıktı. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeler ve puanlamalar sonrasında MasterChef’in şampiyonu olan isim ortaya çıkarken final gecesinde liderlik heyecanı yaşandı. Peki, MasterChef 2018 birincisi hangi yarışmacı oldu?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MasterChef’in şampiyonu iki önemli ismin son yemek performanslarını sergilemesinin ardından belli oldu. Liderlik için kıyasıya rekabetin yaşandığı programda birinci Uğur ve Kerem arasından çıktı. Rakiplerini eleyerek finali kazanan isim Murat mı yoksa Kerem mi oldu?

  MASTERCHEF’İ KİM KAZANDI?

  Şeflerin oylamasıyla an be an puanlanan final etabında, Uğur ve Kerem belirli bir noktaya kadar eşit puanlarla hareket etti. Son olarak ise Kerem ve Uğur canlı yayında imza yemeklerini yaptı. O ana kadar yarışma boyunca öğrendiklerinin bir ifadesi olacak olan son yemek, sunumuyla ve tadıyla en iyi puanı almak için yarıştı.

  Kerem'in 47, Uğur'un 44 puana sahip olduğu an itibariyle imza yemekleriyle değerlendirilmeye başlanan yarışmacılar, son puanlarını aldılar. Buna göre, imza yemeğiyle birlikte Kerem 68, Uğur ise 69 puan alarak yarışmayı tamamladı. Böylece Uğur Kardaş, Masterchef 2018'de 100 bin liralık büyük ödülü kazanan isim olarak şampiyonluk unvanını elde etti.

  ÖZEL PUANLAMA İLE KAZANDI

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MasterChef Türkiye'de Uğur ve Kerem arasında finale özel puanlama sistemi gerçekleşti. Türkiye'nin ünlü şeflerinin çalıştığı yerlere giden ve o mutfakta yemek pişiren yarışmacılar, 3 farklı şeften 10 üzerinden puan aldı. Oldukça teknik yemekler pişiren yarışmacılardan ilk etabı puanlama sistemine göre Kerem kazandı.

  BİRİNCİ 100 BİN TL’NİN SAHİBİ OLDU

  MasterChef Türkiye'de bu akşam büyük bir sınav veren yarışmacılardan Uğur ve Kerem final etabında karşı karşıya geldi. Şefler tarafından verilen puanlamanın ardından MasterChef şampiyonu Uğur oldu ve büyük ödül olan 100 bin TL'yi kazandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow