MasterChef'te kural ihlali!

MasterChef'te kural ihlali!

MasterChef'te kural ihlali!

Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de ana kadro mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Üçüncü grubun mutfakta terk döktüğü MasterChef, 16 Ağustos Salı akşamı 42'nci bölümüyle ekranlara geldi. Kıyasıya rekabetin yaşandığı MasterChef stüdyosunda bir yarışmacının yaptığı kural ihlalinin ortaya çıkması ortalığı karıştırdı. İşte detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MasterChef 2022'de üçüncü tur heyecanı sürüyor. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun oturduğu yarışma, 16 Ağustos aşkımı 42'nci bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Ana kadro için son önlüklerin kaldığı yarışmanın son bölümüne kural ihlali damga vurdu. Yarışmanın dünkü bölümünde; şefler, adlarının yazılı önlüğü almak için mücadele eden yarışmacılardan bir Meksika yemeği olan 'Chili Con Carne' yapmalarını istedi.

Hazırlık sırasında Burak Kaynak isimli yarışmacı, yasak olmasına rağmen oyun esnasında marketten ürün aldı. Ana kadroya çıkan ve balkondan arkadaşlarını izleyen yarışmacılar durumu fark etti

Ardından Fatmanur'un "Şefim, şuradaki arkadaş yasak olmasına rağmen marketten un aldı" demesi üzerine; Mehmet Şef 'Niye?' diye sordu. Burak da "Eldiveni giymek için aldım şefim" sözleriyle açıklama yaptı.

Bunun üzerine Mehmet Yalçınkaya, "Bu son uyarımız olsun. Eğer yemekte kullansaydın tencereni alırdık. Öyle her kafasına esen markete giderse biz evin yolunu bulamayız" ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra "Ben bir hata daha yaptım" diyerek hatasını itiraf eden yarışmacı tereyağını da aldığını belirtti. İyice sinirlenen Yalçınkaya, "Allah'ım sen bana yardım et yarabbim. Niye tereyağ alıyorsun? Biz senin malzemelerini vermedik mi? Birazdan bir hata daha yaparsan bu tencereyi aldığım gibi seni de alırım" diyerek yarışmacının tereyağ kullandığı yemeğini aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ekip arkadaşlarını da uyaran Mehmet Yalçınkaya, "Adam marketten ne bulduysa almış. Buy arkadaşa kıyma vs. başka hiçbir malzeme vermeyin" dedi.

 

Yemeği en iyi yapan Burak, Dilan, Barış, Cenkay, Ayaz, Görkem, Kıvanç, Efekan yaratıcılık turuna çıktı. Sekiz isim ikinci turda beş farklı yoğurt türünden yaratıcı ve lezzetli tabaklar çıkarmak için tezgah başına geçti. Birbirinden yaratıcı tabaklar çıkaran isimler arasından ilk dört Dilan, Cenkay, Ayaz, Barış oldu. Dört isim arasından da Dilan Kaya ana kadroya yükseldi.

MasterChef 2022'nin ana kadrosuna girmeyi başaran isimler; Metin, Gamze, Onur, Çağatay, Şeyma, Melih, Büşra, Fatma Nur, Tayfun, Yağız, Burak, Kaan, Burak Kaya ve Dilan. 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber