hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Akif Alakurt kimdir, kaç yaşında ve nereli?

  Mehmet Akif Alakurt kimdir, kaç yaşında ve nereli
  expand

  Bir dönem önemli dizilerde yer alan oyuncu Mehmet Akif Alakurt sosyal medya paylaşımları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Son olarak Türk kadınlarına yönelik yaptığı paylaşımla gündem olan Alakurt, eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Peki, Mehmet Akif Alakurt kimdir, hangi projelerde yer aldı ve Türk kadınları için neler söyledi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet Akif Alakurt 23 Temmuz 1979’da Ordu’da dünyaya geldi. Eski model ve oyuncu olan Alakurt, ilk ve orta öğretimini İstanbul'da tamamladıktan sonra model olmaya karar verdi. Annesinin yardımıyla modelliğe Neşe Erberk'in ajansına girerek başladı. 1998 yılında "Gelecek Vaat Eden" ve "Türkiye Prensi" unvanlarını aldı. 2001 yılında Best Model of Turkey yarışmasına girdi ve 1. oldu. Yine aynı sene modellik yarışmasında dünya ikincisi oldu. Asıl çıkışını ise Hacı dizisiyle yakaladı. 17 bölüm oynadığı "Hacı" dizisinden sonra "Sıla" dizisinde oynamaya başlamıştır. 2008 yılında yayına giren Adanalı dizisinde Maraz Ali rolüyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan isim 2016 yılında oyunculuğu bırakma kararı aldı.

  MEHMET AKİF ALAKURT TÜRK KADINLARI İÇİN NE DEDİ?

  Hürriyet’in haberine göre; Instagram hesabından Türk kadınlarıyla ilgili açıklama yapan Alakurt, "Türk kadını nedir? Çıkarlarını elde edene kadar mükemmel kadını oynayan, her fikrini onaylayan ve bende öyle düşünüyorum diyen. Zaman geçtiğinde aynı fikirde olduğunu iddia ettiği düşüncelerle alakası olmadığı için esas olan çirkin yüzünü gösteren kadına Türk kadını denir." mesajını yayımladı.

  Oyuncunun bu paylaşımının ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Mehmet Akif Alakurt daha önce de takipçilerine ettiği küfürler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow