hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Melihat Gürses kimdir, kaç yaşında, nereli?

  Melihat Gürses kimdir, kaç yaşında, nereli
  expand

  Bu akşam İbo Show konukları arasında yer alan Melihat Gürses’in hayatı merak konusu oldu. Peki, Melihat Gürses kimdir, kaç yaşında, nereli?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu akşam Berat Kandili özel programı ile Star TV ekranlarına gelecek olan İbo Show konukları arasında Melihat Gülses yer alıyor. İbo Show konuklarından Melihat Gülses birçok ödüle layık görülmüştür. İşte hayatına dair detaylar..

  MELİHAT GÜLSES KİMDİR?

  Melihat Gülses, 1958 senesinde dünyaya gelmiş; müzik hayatına ise 1981 yılında TRT İstanbul Radyosu'nda adım atmıştır. Melihat Gülses, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü'nden mezun olmuştur.

  Melihat Gülses, Hüznün Hikayeleri, Musikişinas Tüccarlarımız, İbrahim Bodur Güftelerinden Şarkılar, Narçiçeğim, İstanbul'dan Atina'ya Türküler, Beyaz Köpükler, Klasik Dönem Türk Müziği, Selanik'e Ağıt, Senden Uzakta, Sensiz, Tuna'ya Hasret, Türk Müziğinde Neoklasik Dönem, Eşber Yağmurdereli Şarkıları, Şiaf Meltemi gibi albümlere imza atmıştır.

  Melihat Gürses kimdir, kaç yaşında, nereli

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Melihat Gülses, müzik hayatı içerisinde birçok ödüle layık görülmüştür. Ünlü sanatçı; 2012'de Pertevniyal Lisesi'nde 2011 Yılın en iyi Türk Müziği sanatçısı ödülü, yine aynı sene 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2011 yılı Türk Müziği Sanat Ödülü'nün sahibi olmuştur. Melihat Gülses, günümüzde televizyon programları yapmakta, yurtiçi ve yurtdışı konserlerde solist olarak sahne almakta aynı zamanda TRT İstanbul Radyosu'nda besteleri seslendirmektedir.

  Melihat Gülses, Necip Gülses ile evlidir. Necip Gülses; İstanbul Radyosu'nda tanbur sanatçılığı yapmaktadır. Çiftin bir kızı ve bir oğlu vardır. Melihat Gülses'in kızının adı Neva; oğlunun adı ise Alihan'dır.

  Melihat Gürses kimdir, kaç yaşında, nereli

  MELİHAT GÜLSES ALBÜMLERİ NELERDİR?

  2014 - Senden Uzakta

  2012 - Tuna'ya Hasret

  2007 - Beyaz Köpükler

  2005 - Narçiçeğim 2

  2005 – Narçiçeğim

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2004 - Hüznün Hikayesi

  2002 İki/Eylül Şarkıları

  2000 - İstanbul'dan Atina'ya Türküler

  1996 - Tatyos Efendi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow