hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Melis Sezen kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye Yılbaşı'na konuk oldu!

  Melis Sezen kimdir, kaç yaşında O Ses Türkiye Yılbaşına konuk oldu
  expand

  '' O Ses Türkiye ' yılbaşı özel bölümünde ünlü isimler konuk oluyor. Melis Sezen, TV8'de yayınlanan programa konuk oluyor. Peki ama Melis Sezen kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Acun Ilıcalı'nın sunduğu O Ses Türkiye Yılbaşı programına konuk olan Melis Sezen'in yaşamı araştırılıyor. Peki ama Melis Sezen kaç yaşında?

  Melis Sezen kimdir?

  Melis Sezen 2 Ocak 1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Sezen, lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Babası Arnavut, Makedonya göçmeni; anne tarafı ise Selânik, Yunanistan göçmenidir; bir erkek kardeşi bulunan Sezen’in ailesi ticaretle uğraşmaktadır. Verdiği bir röportajda tiyatroya başlamasında destek olduklarını, bir başka röportajında ise annesinin oyunculuğa ilgisini fark edip kendisini Müjdat Gezen Sanat Merkezine yazdırdığını söylemiştir. 12 yaşından itibaren drama eğitimi alan Sezen, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de bir yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı. Ardından Silivri’de Ali Solmaz Tiyatrosu’nda Cümbüş-ü Hospital adlı oyunda oynadı. Eğitimine de devam eden Sezen, Koç Üniversitesinde Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünden mezun oldu. 2016-17 yılları arasında Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle birlikte televizyon dünyasına adım attı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2017-18 yılları arasında Siyah İnci dizisinde "Ebru" karakterini canlandırdı. 2018 yılında sinemaya bağımsız filmlerle giriş yaptı. Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu. Bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş'ın gerçek hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı. 2019 yılında Leke dizisinde "Yasemin" karakteri ilk başrolü oldu. Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan "Deren" karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde "Beren" karakterini canlandırdı.

   

  Sezen, 2019’da IMDb Starmetre listesinde ilk 100’e girmiştir. 2020 yılında İstanbul’un işgali, Meclis-i Mebûsan’ın dağıtılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Kuvâ-yi Milliye hareketi ve Ankara’da yeni bir meclisin kuruluş süreçlerini anlatan Ya İstiklal Ya Ölüm tarihî mini dizisinde başrol karakteri "Nazan" karakterini canlandırdı.

   

  Ayrıca son olarak Kovala adlı sinema filminde rol aldı. Filmin vizyon tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı; ancak dünya genelinde yaşanan koronavirüs pandemisi sebebiyle Türkiye’de alınan önlemler dolayısıyla film vizyona girmedi ve ertelendi. Yeni vizyon tarihinin filmin resmî sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklanmıştır. 7 Ekim 2020 tarihinden itibaren Cansu Dere ve Caner Cindoruk ile birlikte Kanal D'de yayınlanan Sadakatsiz dizisinde başrol karakterlerden biridir. Dizi 2021'in Mayıs sonlarında sona erdi. 2021'de Netflix'te yayınlanan, başrolünde Burcu Biricik'in olduğu Fatma dizisinde "Hayat Kadını" karakterini canlandırdıktan sonra yine 2021'de Barış Arduç ile Turkcell reklam filminde başrolü paylaşmıştır. Aynı yıl 47. Altın Kelebek Ödülleri kapsamında "Yıldızı Parlayanlar" ödülüne layık görülmüştür.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow