hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Merak edildi: Survivor Nagihan rekoru izle! Nagihan Karadere rekor kırdı! Doping var mı? Nagihan Karadere 11 yıl önceki rekoru kaç, nedir?

  Merak edildi: Survivor Nagihan rekoru izle Nagihan Karadere rekor kırdı Doping var mı Nagihan Karadere 11 yıl önceki rekoru kaç, nedir
  expand

  Survivor 2022 All Star yarışmasında Nagihan ve Nisa arasındaki tartışma dikkat çekti. Tartışma sırasında Nagihan Karadere 11 yıl önce olimpiyat rekoru kırdığını ve hala rekorunun üstüne kimsenin geçemediğini belirtti. Peki ama Nagihan Karadere'nin rekoru kaç?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Survivor 2022 All Star yarışmasının yeni bölüm fragmanında Nisa'dan Nagihan'a 'doping' göndermesi geldi. Nagihan iddiaları yalanlayarak 11 yıl önce kırdığı rekoru anlattı. Peki ama Nagihan'ın rekoru kaç?

  Nagihan Karadere rekoru kırılamıyor!

  Nagihan Karadere (d. 16 Şubat 1984, Kadirli), Türk kısa mesafe ve engelli koşucusudur. 400m engelli rekor derecesi 55.09 saniyedir. 2012 Londra olimpiyatlarında A barajını geçerek olimpiyatlarda yarışmıştır.

   Milli atlet Nagihan Karadere 2011 yılında 400 metre engelli koşuda kırdığı 55,09'luk derecenin 10. Yılında düzenlenen programda "Hocam ayaklı bir cesedi rekora koşturdu" dedi.


   Nagihan Karadere, 2010 yılında çok ciddi bir sakatlık geçirdiğini ve tam spor hayatının bittiğinin düşünüldüğü bir dönemde küllerinden doğduğunu belirterek "10 yıl önce biz bir tarih yazdık. Ben çünkü tam 1 yıl öncesinde çok ciddi bir sakatlık geçirdim. Sporculuğumun zirvesinde yatalak bir sporcu oldum. 6 ay boyunca bırakın koşmayı yürüyecek pozisyonda değildim. O süreçte tedavilerim oldu. Bütün kulüplerin kapısı bana kapanmıştı ve spor hayatım tamamıyla bitmişti. Muharrem hocam Milli takım antrenörü olduğu için iletişime geçtik ve o dönem benim yanımda oldu. Bana tüm imkanlarını sunarak beni yeniden hayata döndürdü. 6 ay gece gündüz çalıştık ve 10 yıllık olan bu rekora imza attık. Sakatlığımın üzerinden tam bir sene geçti biz rekorlardan rekorlara koşuyorduk. Rekorlar kırılmak içindir. Hocam ayaklı bir cesedi rekora koşturdu. Birlikte azimle güçle bu noktalara geldik" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow